1-5gb-v-kapse-u-kosile-msi-mega-cache-15
Zábava Článek 1.5GB v kapse u košile: MSI MEGA Cache 15

1.5GB v kapse u košile: MSI MEGA Cache 15

Kwolek Jirka

Kwolek Jirka

27. 5. 2004 00:00 17

Seznam kapitol

1. MSI Mega Cache 2. MEGA Cache - detaily a testy

Zatímco čekáte na test základních desek:  Věřím, že MSI MEGA Cache 15 vytrhne těm kteří často potřebují pohodlně přenášet větší množství dat, možná příslovečný trn z paty, zatímco jiní existenci tohoto přenosného disku proklejí. Pravě v takové krabičce (a možná ještě menší) totiž nejčastěji opouštějí softwarové firmy jejich cenné zdrojové kódy. V případě MSI nacpete do 13 mm tlusté "kreditky" až 1.5GB dat a to už může znamenat část opravdu velké databáze nebo projektu. Část disku můžete navíc zaheslovat a skrýt...

Reklama

Floppy mechaniky jsou asi jedinou součásti PC, která vývojově ustrnula v minulém století. Přes svoji nízkou kapacitu odolávají diskety stále pokusům o jejich nahrazení (přežily například formát Mount Rainer CD-RW ap.). Už, už se zdálo, že díky tahanicím mezi konkurenčními nápady nikdo nebude schopen přijít s něčím kompaktním co by při tom bylo kompatibilní s prakticky každým počítačem. Vše se ale vyřešilo samo, a vlastně jinak než jsme si představovali - společným standardem se stal... konektor USB a část úkolů disket se přesunula do různých externích krabiček a disků. Vývoj dnes dokonce zažel tak daleko, že na dnešní "superdiskety" můžete uložit datový objem odpovídající počtu 1066 disket a celé zařízení je velké jako pouzdro na vizitky.

MSI Mega Cache

Sestavit Flash paměti do kapacity 1GB není dnes opravdu problém - problémem Flash paměti je však cena. Existuje však levnější "úložna dat" - jsou jí miniaturní harddisky. Krátce potom, co IBM představila svůj 1GB Micro Drive bylo zřejmé, že i tímto směrem vede cesta. Bylo jasné, že levný miniaturní disk by mohl výborně sloužit v miniaturních bezúdržbových digitálních kamerách, fotoaparátech, mp3 přehrávačích apod...

Nápadu se chytla firma Cornice a vyvinula 1" disk s kapacitou 1.5GB který je o 50% levnější než stejné velká paměť typu Flash. Storage Element (SE - tak svůj disk nazývá samotná firma Cornice) využívá jednoduché nativní rozhraní, váží 14.6g a má rozměry 5x 43x 36mm.

1.5GB v kapse u košile: MSI MEGA Cache 15
i Zdroj: PCTuning.cz

Právě tohoto disku se chytla firma MSI, doplnila jej dodatečnou elektronikou, rozhraním USB 2.0 a výsledný produkt ukryla v robustním pouzdře z broušeného hliníku.

1.5GB v kapse u košile: MSI MEGA Cache 15
i Zdroj: PCTuning.cz

Technická data:

  • Kapacita: 1.5GB
  • Rozhraní: USB 2.0 (kompatibilní s USB 1.1)
  • Max. přenosová rychlost 5.5MB/s
  • Rozměry: 57 x 70 x 13mm
  • Kompatibilní OS: Windows 98 - 2003, MAC OS, i Linux 2.4.x a vyšší

Co je v krabici?

1.5GB v kapse u košile: MSI MEGA Cache 15
i Zdroj: PCTuning.cz

Balení Mega Cache je exkluzivní. V průhledném kabátku se skrývá rozevíratelná dvojkrabice vyrobená s pokoveného papíru.

1.5GB v kapse u košile: MSI MEGA Cache 15
i Zdroj: PCTuning.cz

Nachází se zde vlastní MEGA Cache 15 s výklopným USB konektorem, CD s ovladači pro operační systémy které nativně nepodporují USB 2.0, průhledný prodlužovací USB kabel (pro ty, kteří nechtějí lézt stále pod stůl) a v neposlední řadě i elegantní černé kožené pouzdro.

1.5GB v kapse u košile: MSI MEGA Cache 15
i Zdroj: PCTuning.cz


MEGA Cache má rozměry malého mobilu, jen poměr stran je trochu jiný...

První
Poslední
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama