3dlabs-se-trhne-od-creative
Novinka 3Dlabs se trhne od Creative

3Dlabs se trhne od Creative

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

29. 11. 2006 00:00

3Dlabs, firma známá jako tvůrce profesionálních grafických akcelerátorů a v současné době grafických čipů pro handheldy, se oddělí od Creative.

Reklama

Creative Technology odkoupila 3Dlabs v roce 2002 a Creative za něj tenkrát zaplatila 37 milionů dolarů plus 6,3 milionů svých akcií. Od té doby nebylo o výrobci GPU moc slyšet a letos se 3Dlabs přeorientovala z profesionálních grafik na čipy pro handheld zařízení.

Nyní se 3Dlabs dohodlo s Creative na osamostatnění se. Creative věří, že to bude výhodné pro obě strany. Odtržení bude pravděpodobně dokončeno v dubnu a 3Dlabs nyní hledá investory, které společnosti pomohou v další etapě její existence jakožto vývojáři čipů bez vlastních továren.

Hned po svém osamostatnění (vlastně asi ještě dříve - vzorky už jsou k dispozici) nabídne 3Dlabs Semiconductor Inc. zbrusu nový čip označený DMS-02. Jeho určením jsou přenosná zařízení, systémy satelitní navigace, smartphones a podobně. Obsahuje dvě jádra ARM 926EJ, 24 floating-point jednotek s celkovým výpočetním výkonem 4,8GFLOPs (miliardy operací s plovoucí desetinnou čárkou za sekundu), umí dekódovat video formátu H.264 v 720p a renderovat trojrozměrnou mapu satelitní navigace v 30 snímích za sekundu. Poradí si také s médii ve formátech MP3, AAC, JPEG a podporuje rozhraní OpenGL ES. Operační paměť bude připojena přes 32 nebo 64bitové rozhraní a obsaženy jsou také rozhraní pro LCD displeje, CMOS senzory, úložná zařízení (IDE harddisky, Flash paměti), USB, audio převodníky a k tomu 3 obousměrné (full duplex) porty pro vstup a výstup videa.

No řekněte, s takto dlouhým seznamem dovedností přeci DMS-02 nemůže selhat...

Zdroj: X-bit labs, DailyTech

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama