abit-predstavil-nove-sli-desky-pro-socket-am2
Novinka Abit představil nové SLI desky pro Socket AM2

Abit představil nové SLI desky pro Socket AM2

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

12. 3. 2006 00:00 26

Abit se i přes nedávné problémy a odkoupení firmou USI nevzdává a stále pracuje na nových základních deskách. Na CeBITu byly k vidění nové desky pro Socket AM2, KN9 SLI a Fatal1ty AN9 32X.

Reklama
Abit představil nové SLI desky pro Socket AM2
i Zdroj: PCTuning.cz

První jmenovaná, KN9 SLI, je založena na novém čipsetu MCP55 od nVidie, který se bude jmenovat podle všeho nForce5 nebo "nForce-pět-set-něco". Jde o řešení kombinující severní i jižní můstek v jednom čipu. Při SLI se PCIe linky dělí na x8 a x8. Na desce nalezneme již pouze jeden IDE port, zato SATA2 portů je rovných šest a podporován je RAID 5.

Abit opět použil pasivní chlazení čipsetu pomocí heatpipe. I přesto však deska není pouze pro velmi majetné - KN9 SLI je mířena do segmentu vyššího mainstreamu. V oblasti high-endu má Abit jinačí želízko v ohni...

Abit představil nové SLI desky pro Socket AM2
i Zdroj: PCTuning.cz

Pro ty, co si potrpí na logo známého progamera na každém kousku hardware, má Abit Fatal1ty AN9 32X. Jak už název napovídá, SLI na tomto podvozku pojede na plných PCIe x16 + x16 linek. Čipset sestává z C51XE a MCP55XE, každý čip obstarává jednu grafickou kartu. Obchodní název této čipové sady zní nForce 590. Výbava této desky čítá mimo jiné 2 Gigabit Ethernet porty, 2 FireWire porty a 7.1 HD Audio s konektory na riser kartě AudioMAX. Chlazení Silent OTES je pak již samozřejmostí.

Zdroj: bit-tech.net, The Inquirer

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama