acer-predator-xb271hu-herni-monitor-s-obnovovaci-frekvenci-165-hz-ips-panelem-a-g-sync
PCTuning Novinka

Acer Predator XB271HU: herní monitor s obnovovací frekvencí 165 Hz, IPS panelem a G-Sync

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
4. 11. 2015 18:15 10 Sdílej:

Parametry herního monitoru by měly rozhodně zahrnovat také vysokou obnovovací frekvenci, díky níž je zajištěno rychlejší a ostřejší vykreslování obrazu. Doposud jsme byli zvyklí, že špičkové herní monitory nabídli refresh rate 144 Hz. Tento zažitý fakt se nyní snaží vyvrátit Acer s modelem Predator XB271HU.

Reklama
Reklama

Ten by totiž měl nabídnout obnovovací frekvenci až 165 Hz a to přesto, že využívá panel typu IPS, díky němuž se dočkáme solidních pozorovacích úhlů 178° v obou směrech. Z názvu jste jistě poznali, že jde o monitor 27", který nabídne nativní rozlišení WQHD neboli 2560 × 1440 pixelů. Výrobce jako další parametry uvádí 4ms dobu odezvy či jas dosahující až 350 cd/m2. 

Za zmínku jistě stojí také podpora technologie nVidia G-Sync, která zajišťuje synchronizaci framerate grafické karty a monitoru, čímž by mělo být eliminováno trhání obrazu. Podmínkou je samozřejmě využití grafiky GeForce od nVidie. Pro připojení monitoru k PC by měly primárně sloužit dva konektory DisplayPort 1.2. 

Nový přírůstek do řady Predator nezaujme jen svými parametry, ale také vzhledem. Ten je typicky "hráčský" hlavně díky stojanu s červenými prvky a ostře řezanými hranami. Oku lahodí také tenký rámeček okolo displeje. Stojan zároveň umožní měnit náklon, výšku a vertikální i horizontální otáčení displeje. 

O tom, že půjde o produkt pro skutečně zapálené hráče, kteří vyžadují to nejlepší, svědčí cena monitoru, která by se u nás měla pohybovat přibližně okolo 20 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning