alcatel-shine-lite-zaujme-designem-i-cenou
Novinka Alcatel Shine Lite zaujme designem i cenou

Alcatel Shine Lite zaujme designem i cenou

Mirek Kočí

Mirek Kočí

1. 9. 2016 09:00 1

Alcatel představil na veletrhu IFA stylový smartphone Shine Lite. Určen je hlavně mladým lidem, kterým záleží na prémiovém designu za dostupnou cenu. Ve výbavě má pětipalcový displej, spolehlivou čtečkou otisků prstů na zádech nebo blesk u předního fotoaparátu.

Reklama

Shine Lite je smartphone s konstrukcí vyrobenou ze skla a kovu (rámeček). Přední část mobilu kryje odolné sklo, které je po stranách mírně zaoblené (takzvaný 2,5D efekt), telefon tak postrádá ostré hrany. Pod displejem s úhlopříčkou pět palců a rozlišením HD nechybí virtuální tlačítka. Samozřejmostí je informační LED, která upozorní na příchozí zprávy, e-maily a tak podobně

V útrobách zařízení najdeme pracovat čtyřjádrový procesor s taktem 1,3 GHz, který má k ruce 2GB operační paměť. Základní úložiště nabídne 16 GB místa, avšak uživatelsky dostupných je pouze 9,5 GB. O podpoře paměťových karet prozatím zmínka nepadla.

Smarpthonu  nechybí také vysoká úroveň zabezpečení, o kterou se postará čtečka otisků prstů. Ta dokáže rychle a diskrétně odemknout oblíbené aplikace. Zároveň umožňuje přístup k aplikaci Safebox, do níž mohou uživatelé ukládat vlastní fotografie, videa, hudbu nebo dokumenty. Otisky prstů uživatele lze také předem naprogramovat tak, aby otevřely až pět oblíbených aplikací přímo z pohotovostního režimu. V praxi to vypadá třeba tak, že ukazováčkem odemknete přístup k e-mailům, zatímco otiskem palce se ihned dostanete ke svým fotografiím.

Hlavní fotoaparát pořídí až 13Mpx snímky, vhod pak jistě přijde i dvoutónové přisvětlení pomocí LED. Pro tvorbu oblíbených autoportrétů je připravena čelní 5Mpx kamerka a ani té nebude chybět přisvětlení. Po stránce konektivity je také vše v pořádku: najdeme tu A-GPS, Bluetooth 4.2, WiFi i podporu LTE včetně všech u nás využívaných frekvencí.

Operační systém reprezentuje Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou známou z dalších modelů Alcatelu. Novinka Shine Lite se začne v Česku a na Slovensku prodávat v listopadu /novembri za 5 499 Kč, resp. 199,99 euro s DPH.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama