amd-hodla-svoji-grafickou-kartu-se-dvema-cipy-fiji-vydat-v-prosinci
Novinka AMD hodlá svoji grafickou kartu se dvěma čipy Fiji vydat v prosinci

AMD hodlá svoji grafickou kartu se dvěma čipy Fiji vydat v prosinci

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

30. 11. 2015 17:15 3

O tom, že AMD chystá dvoučipovou grafickou kartu se dvěma GPU Fiji se ví už poměrně dlouho. Víme už také to, že její kódové označení je Gemini a samotná karta by se na trhu měla objevit pod označením Radeon R9 Fury X2.  

Reklama

Před nedávnem jsme Vám přinesli již také výčet specifikací. Doposud se však nevědělo, kdy vůbec nový dvoučipový model od AMD spatří světlo světa. Nyní se na webu objevily informace o tom, že oficiální vydání této grafiky je již na spadnutí. Měli bychom se jí totiž dočkat ještě tento měsíc. 

AMD hodlá svoji grafickou kartu se dvěma čipy Fiji vydat v prosinci
i Zdroj: PCTuning.cz

Je také již téměř jisté, že výrobce podobně jako u své současné vlajkové lodi Radeon R9 Fury X zvolí kapalinové chlazení typu all-in-one. To, že AMD hodlá kartu vydat snad ještě před Vánoci, by mohlo postrčit konkurenční nVidii, která má již také připravenou svoji grafickou kartu se dvěma čipy GM200 architektury Maxwell.

Otázkou zůstává, jak si obě grafiky povedou z hlediska ceny. V minulosti již AMD předvedlo, že svoji dvoučipovou grafickou kartu dokáže nabídnout za výrazně nižší cenu než nVidia a ani zde tomu patrně nebude jinak. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama