amd-je-znovu-v-zisku-prekonalo-odhady-analytiku
Novinka AMD je znovu v zisku, překonalo odhady analytiků

AMD je znovu v zisku, překonalo odhady analytiků

Mirek Kočí

Mirek Kočí

23. 1. 2011 11:00 16

Vedení firmy doufá, že tento rok mezi konkurencí obstojí, důležité ovšem bude, aby zisk začaly generovat procesory rodiny Fusion. 

Reklama
Reklama

Společnost Advanced Micro Devices ve čtvrtek zveřejnila své finanční výsledky za 4. čtvrtletí roku 2010. Příjmy dosáhly 1,65 mld. dolarů, provozní příjem činil 413 milionů dolarů a čistý zisk slušných 375 milionů dolarů, přepočtem na akcii 0,50 dolarů (9,05 koruny). Za celý loňský rok dosáhla AMD příjmu 6,49 mld. dolarů (v předloňském roce 5,4 mld. dolarů) a čistý zisk činil 471 milionů dolarů. Thomas Seifert, finanční ředitel (CFO), který společnost momentálně zastupuje i na pozici generálního ředitele, uvedl: „AMD vstoupilo do roku 2011 s několika důležitými produkty, kdy jsme navíc ihned zaznamenali úspěch procesorů z rodiny Fusion.“ Ve firmě mohou být nakonec spokojeni, a i když se dá očekávat, že výsledky za následující čtvrtletí se ponesou v jistém útlumu, věří, že tento rok nabídnou zákazníkům řadu výborných produktů a mezi konkurenci obstojí. Důležité ovšem bude, kdy zisk začnou generovat vychvalovaná APU.

AMD je znovu v zisku, překonalo odhady analytiků

Nepřehlédněte:

Zdroj: AMD

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning