amd-poslalo-do-prodeje-levny-athlon-200ge
PCTuning Novinka

AMD poslalo do prodeje levný Athlon 200GE

Mirek Kočí

Mirek Kočí

24. 9. 2018 09:00 1

Od minulého týdne je v prodeji po celém světě desktopový procesor AMD Athlon 200GE s grafikou Radeon Vega 3, který je určen především do levnějších sestav. Nový čip kombinuje procesorová x86 jádra Zen s grafickou architekturou Radeon Vega a má nabízet spolehlivé výkony pro každodenní činnosti – od brouzdání na internetu, přes kancelářské programy až po hraní online her.

Reklama
Reklama

Výrobce dokonce sebevědomě tvrdí, že procesor má až o 67 % vyšší grafický výkon, až 2× vyšší efektivitu a je až o 84 % výkonnější v PC hrách v porovnání s konkurenčními produkty. Athlon 200GE má dvě jádra Zen, které běží na taktu 3,2 GHz (chybí aktivní turbo). U obou je aktivní SMT, takže procesor zpracovává čtyři vlákna. Procesor má také 5 MB L3 cache a dvoukanálový řadič pamětí DDR4, provedení je do socketu AM4. Přítomna je i integrovaná GPU jednotka s architekturou Vega, byť je v tomto případě hodně ořezaná. Obsahuje pouze 192 stream procesorů a maximální takt je 1 000 MHz.

Athlon 200GE je dobrou volbou především pro levné PC pro děti, rodiny, HTPC nebo menší kanceláře. V České republice lze procesor zakoupit zhruba od 1 400 Kč s DPH.

AMD poslalo do prodeje levný Athlon 200GE

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning