android-box-h8-multimedialni-prehravac-s-podporou-4k
Novinka Android Box H8: Multimediální přehrávač s podporou 4K

Android Box H8: Multimediální přehrávač s podporou 4K

Mirek Kočí

Mirek Kočí

28. 3. 2017 08:30

Značka Evolveo, pod kterou česká firma Abacus Electric vyrábí elektroniku, uvádí na trh nové multimediální centrum Android Box H8 s podporou UltraHD 4K videa, Dolby Vision a HDR/VP9.

Reklama

Vybrat správný přehrávač filmů a hudby není jednoduché, tyto miniaturní počítače totiž musí splnit hned několik požadavků. Jde hlavně o výkon, ovladatelnost a podporu multimédií. Android Box H8 umožňuje instalaci oblíbených  android aplikací, jako jsou například internetový prohlížeč Chrome, Spotify, Deezer, Kodi nebo tisíce her z Google Play. Pomocí funkce Miracast je také možné snadno zobrazit na televizní obrazovce obsah tabletu nebo mobilního telefonu.

Podle výrobce osmijádrový procesor (2,0 GHz) a grafický procesor Mali-T820MP3 společně s 3GB operační pamětí zajistí dostatek výkonu pro hraní her. Pro přehrávání filmů, hudby nebo videí je pak určena předinstalovaná multimediální aplikace KODI. Ta se vyznačuje příjemným uživatelským rozhraním, možností úpravy jeho vzhledu a také snadné používání s dálkovým ovladačem.

Připojení na internet je realizováno pomocí WiFi 802.11ac a nechybí ani gigabitový ethernet. Android Box H8 podporuje formát Dolby Vision a také HDR10 (vysoký dynamický rozsah) pro jasnější, temnější a živoucí barvy, HLD (Hybrid Log-Gamma) a také nový video kodek VP9.

Samozřejmostí je hardwarové dekódování přehrávání videa v rozlišení Utra HD 4K2K s kompresním formátem H.265/HEVC až 60 snímků za sekundu a video výstup HDMI 2.0a.

Evolveo Android Box H8 je k dostání v síti vybraných prodejců a internetových obchodech. Doporučená koncová cena je stanovena na 3 490 Kč.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama