aplikace-mediqpacs-premeni-qnap-nas-na-dostupny-server-pacs
PCTuning Novinka

Aplikace MediQPACS přemění QNAP NAS na dostupný server PACS

mirek-koci
Mirek Kočí
1. 2. 2019 17:00 Sdílej:

Společnost QNAP Systems představila aplikaci MediQPACS, díky níž se ze zařízení QNAP NAS stane soukromý server PACS, který umožňuje bezpečně zálohovat soubory DICOM z nemocničních zařízení a umožňuje rychlé prohlížení a kompletní správu zdravotnických snímků.

Reklama
Reklama

„Soubory DICOM, obsahující údaje pacientů, jsou obvykle velké a v nemocnicích, klinikách a dalších zdravotnických zařízeních vedou k potenciálním problémům s úložným prostorem. Díky aplikaci MediQPACS pro QNAP NAS lze tyto obrovské soubory DICOM z připojených zdravotnických zařízení a AET ukládat bezpečně a centrálně. QNAP NAS také disponuje různými metodami pro rozšíření kapacity s ohledem na budoucí požadavky v oblasti ukládání dat,“ uvedl Anay Badavne, produktový manažer společnosti QNAP.

Uživatelé mohou snadno získávat a zobrazovat soubory DICOM (včetně obrázků, štítků a informací o pacientech) v aplikaci MediQPACS pomocí vestavěného prohlížeče prostřednictvím síťového připojení, což má vést k praktičtějším pracovním postupům v oblasti zdravotní diagnostiky. MediQPACS také umožňuje rychlé zobrazování nedávno přidaných studií pacientů, čímž se významně šetří čas lékařů při importování a vyhledávání pacientů a příslušných studií. Přetažením a puštěním různých snímků DICOM mohou lékaři zobrazovat různé snímky najednou a mohou na snímky přidávat vrstvu pro další diagnostiku pomocí nástrojů, jako je tvorba oken, vyrovnávání, livewire, obrysy prostor naplněných tekutinou atd.

Požadavky na systém NAS:

MediQPACS je kontejnerová aplikace. Pokud chcete používat MediQPACS, je nutné mít nainstalovaný Container Station 1.8.3031 (nebo novější).

QTS 4.3.4 (nebo novější).

Procesor x86 (Intel/AMD) s nejméně 2 GB RAM (pro ještě plynulejší funkčnost se doporučuje 4 GB RAM).

Poznámka: NAS na bázi ARM bude podporován v budoucích verzích.

Dostupnost

MediQPACS je nyní k dispozici v QTS App Center. MediQPACS nyní podporuje pouze anglický jazyk.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning