apple-pridal-do-sve-nabidky-imac-s-5k-retina-displejem
Apple Novinka Apple přidal do své nabídky iMac s 5K Retina displejem

Apple přidal do své nabídky iMac s 5K Retina displejem

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

17. 10. 2014 13:30 15

Na své prezentační akci, která se konala včera, představila společnost Apple řadu nových produktů včetně miniaturního PC Mac Mini, současného nejtenčího tabletu iPad Air 2 a také nového stolního PC iMac, které se může pochlubit Retina displejem s rozlišením 5K.

Reklama

Všechny dostupné konfigurace nového iMac budou využívat 27palcový Retina displej s rozlišením neuvěřitelných 5120 × 2880 pixelů. Hlavním aktivem nového iMac je právě extrémně jemný displej s hustotou pixelů 217 ppi a pracovní plochou šestnáctkrát větší než u běžných HD displejů. Zaměřuje se tedy zejména na uživatele z řad profesionálních uživatelů. Na své si přijdou hlavně grafici a střihači videa.

Apple přidal do své nabídky iMac s 5K Retina displejem
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Zákazníci si budou moci vybrat z různých konfigurací, které se liší zejména využitou grafickou kartou a také procesorem. Základní verze iMac Retina, která by měla být u nás k dostání za 69 990 Kč, nabízí čtyřjádrový procesor Intel Core i5 s taktem 3,5 GHz společně s grafickou kartou Radeon R9 M290X, 8 GB operačních pamětí a 1TB hybridním Fusion Drive diskem. Tuto konfiguraci už je možné objednat na stránkách výrobce. 

Výkonnější konfigurace by měla nabídnout čtyřjádrový procesor Intel Core i7 s frekvencí 4 GHz a mobilní grafickou kartu Radeon R9 M295X. U tohoto vyššího modelu si pak můžeme připlatit až za 16 GB operačních pamětí a buď za 3 TB hybridní disk Fusion Drive, nebo 1 TB SSD. 

Apple přidal do své nabídky iMac s 5K Retina displejem
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Všechny konfigurace iMac s Retina displejem jsou samozřejmě vybaveny novým operačním systémem OS X Yosemite.

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama