applu-klesl-zisk-iphony-tolik-netahly
Novinka Applu klesl zisk, iPhony tolik netáhly

Applu klesl zisk, iPhony tolik netáhly

Mirek Kočí

Mirek Kočí

31. 10. 2020 20:35 11

Čtvrtletní výsledky americké technologické společnosti Apple zaostaly za očekáváním analytiků. Tržby podniku se ve čtvrtém finančním kvartálu, který skončil 26. září, zvýšily na 64,7 miliardy dolarů ze zhruba 64 miliard před rokem. Čistý zisk klesl nicméně o více než sedm procent na 12,67 miliardy dolarů.

Reklama
Reklama

Apple rovněž oznámil, že jeho tržby z prodeje telefonů iPhone klesly o 20,7 procenta na 26,4 miliardy dolarů, zatímco analytici pokles odhadovali pouze na 16,2 procenta.

Cupertinská společnost letos ukázala čtyři chytré telefony s logem nakousnutého jablka, v prodeji se nicméně zatím objevily pouze dva z nich. Zájem o obě novinky je natolik enormní, že některé obchody hlásí vyprodáno. I v oficiálním internetovém obchodě Applu, kde mohou nakupovat i čeští zákazníci, se značně protahují dodací lhůty.

Applu klesl zisk, iPhony tolik netáhly

Aktuálně je k dostání pouze iPhone 12 a varianta iPhone 12 Pro. První zmiňovaný smartphone se v obchodech nabízí od 24 990 korun, verze 12 Pro pak od 29 990 korun.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning