aqcool-3000p-instantni-vodnik
PCTuning Článek

AQCool 3000P - instantní vodník

Stepanek
Stepanek
15. 7. 2003 00:00 54 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Montáž 3. Testy a závěr

Dobře chladit již není problém. Na trhu je velké množství různých chladičů, které podají požadovaný efekt. Bohužel většinou sebou také přinášejí nadměrný hluk, jenž je jakousi daní za dostatečný chladící výkon. Řešením tak může být vodní chlazení. Ale to bylo donedávna doménou domácích kutilů. Nyní to snad změní AQCool, vodník pro každého.

Reklama
Reklama

Vodní chlazení se v poslední době stává velmi oblíbené, především mezi zkušenějšími uživateli (někdo by možná řekl nadšenci, ale toto už dávno není pravda). Uživatelé vodního chlazení by se dali rozdělit do skupin, někteří chtějí maximální chladící výkon, někteří naopak tiché chlazení a nakonec je zde skupina těch, kteří vyžadují obě věci zaráz.

Také je mi jasné, že v diskuzi bude hodně lidí argumentovat, že lze vyrobit vodní chlazení doma a za mnohem menší peníz, ale je jasné, že ne všichni mají dostatečné možnosti pro takovou výrobu a hlavně dostatek času něčím takovým se zabývat.

Ilustrační foto přímo ze stránek výrobce.

A zde se dostáváme k tomu, pro koho je vlastně AQCool určený. Především je nutné zdůraznit, že se jedná o velmi nenáročné řešení, které dokáže nainstalovat i 10leté dítě. A to stejné platí i o údržbě. Ta není potřeba téměř žádná. Bohužel daní za jednoduchost řešení je mírně nižší chladící výkon než mají některé podomácku vyrobené řešení.


Balení obsahuje:

První část je napevno spojena z výroby:

  • Externí pasivní chladič jehož součástí je řídící elektronika, čerpadlo,expanzní nádoba s ukazatelem stavu kapaliny, plnící otvor, ventilátor
  • Měděné procesorové tělísko (případně tělíska pro GPU, chipset, druhé tělísko procesoru)

Příslušenství:

  • Zcela nové přítlačné spony s aretačním šroubem pro socket 370 / A (AMD,Intel PII/III) a socket 478(Intel P4), imbusový klíč k aretačnímu šroubu
  • Držáky pro snadnou montáž vodního chladiče na počítačovou skříň bez nutnosti vrtání
  • Záslepka otvoru PCI slotu, pro bezpečné uchycení hadiček a spínacího napájecího kabelu
  • Plnící stříkačka s těsnící hadičkou, chromovaný klobouček ventilku pro demontáž (montáž) ventilku při plnění kapaliny
  • Montážní šrouby
  • Teplovodivá pasta
  • Návod k použití

Specifikace:

Napájecí napětí 230V ~ 50 Hz
Maximální příkon 5W
Klidový příkon 0W
Spínací napětí 12V - 3 pinový ventilátorový konektor
Ventilátor Max příkom 1W, indikace otáček
Otáčky ventilátoru 1500
Hlučnost zařízení 18,5 dBA
Pojistka 4A 230V
Plnící kapalina Speciální nemrznoucí směs (-5°C)
Objem kapaliny ~0,3 litru
Max rozměry-v/š/h 260/90/190 mm

Dodatek k otáčkám ventilátoru. Specifikace sice udává 1500 otáček, ale při celém testu se otáčky nepřehouply přes 1350 ot/min. Toto rozhodně není na škodu, ba naopak. Rad bych napsal, že úroveň hluku je nižší, ale ona i tak je hluboko pod úrovní slyšitelnosti.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning