asrock-beebox-pasivni-minipc-s-braswellem-a-oboustrannym-usb-uz-v-cervenci
PCTuning Novinka

ASRock Beebox: Pasivní miniPC s Braswellem a oboustranným USB už v červenci

mirek-koci
Mirek Kočí
12. 6. 2015 12:00 1 Sdílej:

Beebox od ASRocku staví na ověřené platformě Intel NUC (Next Unit of Computing). V tomto případě se ale nejedná o dnes už starší Atom řady Bay Trail, ale o novější platformu Braswell, která zahrnuje použitý 14nm SoC Intel Celeron N3000 s maximální spotřebou pouze 4 W, v rámci SDP (Standard Design Power) pak jen 3 W.

Reklama
Reklama

Procesor nového Beeboxu je dvoujádrový se základním taktem 1,04 GHz a turbem na dvojnásobku, čili 2,08 GHz. Čip dále nabízí 2 MB L2 cache a integrovanou grafiku s 12 shadery na 320 až 600 MHz.

Beebox má zakulacené šasi o rozměrech 110,0 × 118,5 × 46,0 mm, v jehož zadní části najdeme kromě dvou portů USB 3.0 (celkově tři, jeden je vepředu) i nový port USB typu C. Teno port podporuje rychlé přenosy dat a rychlé nabíjení kompatibilních zařízení (5V, 3A).

Co se týče další konektivity, je tu také jeden DisplayPort, gigabitový ethernet, Wi-Fi (802.11ac), Bluetooth 4.0. a pochopitelně i dva porty HDMI. Pro dálkový ovladač nechybí infraport, o zvuk se stará integrovaný čip Realtek ALC283 s jedním výstupem a vstupem pro mikrofon a výrobce nezapomněl ani na otvor pro zámky Kensington.

K dispozici budou dvě verze počítače, jehož velkou předností kromě sympatických rozměrů a slušného výkonu je také pasivní chlazení, díky čemuž je při provozu zcela bezhlučný. První model využije Windows 8.1 s Bingem, 2 GB DDR3L-1600 MHz a 32GB mSATA SSD. Druhý nemá předinstalovaný žádný systém, ale zato dostane 4 GB RAM a 128GB SSD.

Miniaturní počítač ASRock Beebox se začne prodávat během července. Ceny jednotlivých konfigurací zatím neznáme.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning