asus-maximus-vii-impact-herni-mini-itx-deska-s-petici-integrovanych-rozsirujicich-karet
PCTuning Novinka

ASUS Maximus VII Impact: herní mini-ITX deska s pětici integrovaných rozšiřujících karet

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
11. 8. 2014 09:00 Sdílej:

ASUS na svoji novou herní základní desku formátu mini-ITX Maximus VII Impact ze série ROG přidal pětici rozšiřujících desek nebo spíše modulů, které výrazně zlepšují funkce desky. 

Reklama
Reklama

Deska je založená na čipové sadě Intel Z97 Express a vybavená socketem LGA1150.  První integrovanou rozšiřující kartou, kterou deska využívá, je 8fázový VRM modul pro napájení procesoru. Dalším rozšiřujícím prvkem je karta nazvaná ImpactControl II, která je vybavena tlačítky zapínání, restartu a vymazání CMOS. Nalezneme na ní také tlačítko ROG Connect a POST LED. 

Mezi další výbavu patří také Impact CoolHub vybavený dvěma 4pinovými konektory pro připojení PWM ventilátorů. Na Impact CoolHub nalezneme také LN2 přepínač. Další rozšiřující deska se jmenuje mPCIe Combo IV. Již název naznačuje, že se bude jednat o kartu vybavenou slotem mPCIe x1, do něhož je připojena WLAN karta. Tento slot je umístěn z jedné strany desky a na druhé potom nalezneme slot M.2 využívající PCIe 2.0 x4 linku. 

Poslední rozšiřující deskou, která vystupuje nad plochu PCB desky je SupremeFX Impact II, což je zvuková karta, která nabídne EMI stíněný 110dBA SNR kodek, sluchátkový zesilovač, kvalitní kondenzátory a je opatřená izolační vrstvu. Ale vraťme se k výbavě umístěné na samostném PCB desky. Deska je napájena kombinací 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru. Zmíněný socket LGA1150 je přímo propojen se dvěma DIMM sloty plné velikosti, které slouží k instalaci operačních pamětí typu DDR3.

Dočkáme se dokonce jednoho slotu PCI-Express 3.0 x16, do něhož můžeme umístit grafickou kartu. Kromě zmíněné karty s M.2 slotem lze disky připojit pomocí čtyř portů SATA III (6 Gb/s). Na zadním panelu potom nalezneme čtyři porty USB 3.0, čtyři porty USB 2.0, kombinovaný konektor PS/2, zobrazovací výstupy HDMI a DisplayPort, gigabitový ethernetový port. 

O ceně desky se zatím nic neví.

Zdroj: Expreview

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning