asus-prime-h310t-jedna-z-mala-tenkych-mini-itx-zakladni-desek-s-cipsetem-intel-300
PCTuning Novinka

Asus Prime H310T: jedna z mála "tenkých" mini-ITX základní desek s čipsetem Intel 300

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
11. 5. 2018 15:00 Sdílej:

Společnost Asus hodlá zahájit prodej jedné z mála tenkých základních desek formátu mini-ITX pro kompaktní SFF systémy na platformě Intel 300.

Reklama
Reklama

Tato malá základní deska s netradičním zeleným PCB najde své uplatnění v miniaturních skříních formátu SFF, jako jsou třeba modely série Akasa Euler. Čipset H310 a patice desky umožní instalaci procesorů 8. generace Coffee Lake. Omezením je napájení desky pomocí 2pinové 12V vstupu na zadním panelu a 3+1fázová napájecí kaskáda.

Socket procesoru je propojen se dvěma sloty SO-DIMM pro paměti DDR4 s kapacitou až 32 GB. Může jít o paměti do frekvence 2666 MHz v dvoukanálové konfiguraci. Pro disky je připraven vysokorychlostní slot M.2 pro SSD formát M.2-2280 a dva konektory SATA III. Jediným rozšiřujícím slotem je M.2 slot pro WLAN kartu. 

Mimo standardních grafických výstupů zadního panelu HDMI a DisplayPort má deska také LVDS výstup využitelný třeba při stavbě AiO PC. Další konektory zadního panelu zahrnují čtveřici USB 3.1 1. generace, 2kanálové audio a gigabitový ethernetový port. Cena desky by se měla pohybovat zhruba okolo 2 200 Kč. 

Zdroj: FanlessTech

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning