asus-rog-zephyrus-duo-15-se-je-nadupany-herni-notebook-s-dvema-displeji
Novinka Asus ROG Zephyrus Duo 15 SE je nadupaný herní notebook s dvěma displeji

Asus ROG Zephyrus Duo 15 SE je nadupaný herní notebook s dvěma displeji

Mirek Kočí

Mirek Kočí

28. 1. 2021 10:00

Společnost Asus představila druhou generaci svého netradičního notebooku ROG Zephyrus Duo, jehož hlavním benefitem je sekundární displej umístěný nad klávesnici.

Reklama
Reklama

Vylepšení dostala druhá edice hned několik a na několika frontách. Předně byl počítač osazen v nejvyšší konfiguraci procesorem Ryzen R9 5900HX a grafickou kartou GeForce RTX 3080. Čip AMD vyrobený 7nm procesem má 8 jader a 16 vláken a spojuje architekturu Zen 3 s větší mezipamětí na čipu o velikosti až 20 MB. Duální SSD NVM Express PCIe x4 běží v režimu RAID 0 a poskytují až 2TB úložiště.

ROG Zephyrus Duo si ponechal dvojici displejů, ale mají lepší parametry než minule. Hlavní zobrazovač má 4K rozlišení s obnovovací frekvencí 120 Hz a dobou odezvy 3 ms typu šedá-šedá. Pro účely e-sportového hraní může být model Duo k dispozici také s Full HD displejem s obnovovací frekvencí 300 Hz a dobou odezvy 3 ms.

Sekundární a výklopný 14,1palcový IPS displej ScreenPad Plus má dvě rozlišení. Možnost 4K zobrazuje obzvláště ostrý text a ostré čáry v rozlišení 3 840 × 1 100 pixelů, zatímco alternativa 1 920 × 550 px dobře sedí k možnostem hlavního panelu. Obě nastavení mají obnovovací frekvenci 60 Hz a všechny displeje notebooku jsou kalibrovány tak, aby splňovaly přísné požadavky na přímé barvy Pantone.

Asus ROG Zephyrus Duo 15 SE je nadupaný herní notebook s dvěma displeji
i Zdroj: Pctuning

Nový ROG Zephyrus Duo není žádný drobeček. Má tělo tenké 20,9 mm a váží 2,4 kilogramu. Celokovové šasi má být vyrobeno z aluminidu hořečnatého a být pevné a odolné. Uvnitř počítače je baterie kapacity 90 Wh, která má poskytovat výbornou výdrž a technologie rychlého nabíjení akumulátor za pouhých 30 minut vrátí zpět na 50 % kapacity. Notebook také podporuje nabíjení ze zařízení USB typu C až do 100 W.

Díky rozsáhlé propojitelnosti může Zephyrus Duo 15 SE napájet celou herní nebo pracovní základnu. Port 2. generace USB 3.2 podporuje DisplayPort 1.4 pro stolní monitory a výstup HDMI 2.0b umožňuje připojení 4K monitoru nebo televize při obnovovací frekvenci 60 Hz. Tři USB porty typu A pak pojmou další periferní zařízení, včetně myši, gamepadu a vybavení pro virtuální realitu. Asus také přidal ultrarychlou čtečku microSD 4.0 s rychlostí až 312 MB/s, takže uživatelé mohou rychle načítat záběry z dronů, akčních kamer a dalších přenosných zařízení. Přítomna je v neposlední řadě i technologie Wi-Fi 6, výkonné reproduktory a 3,5mm jack pro připojení sluchátek.

Nejlevnější varianta ROG Zephyrus Duo má doporučenou cenu 91 990 Kč.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning