asus-uvedl-nove-graficke-karty-rady-geforce-rtx-30-s-vodnim-chlazenim
Novinka Asus uvedl nové grafické karty řady GeForce RTX 30 s vodním chlazením

Asus uvedl nové grafické karty řady GeForce RTX 30 s vodním chlazením

Mirek Kočí

Mirek Kočí

12. 11. 2020 11:12 3

Asus představil grafické karty řady EKWB GeForce RTX 30, které jsou výsledkem jeho spolupráce se společností EK. Hlavní výhodou novinek je, že ihned po vybalení je lze využít v PC sestavách chlazených kapalinou.

Reklama
Reklama

Grafiky EKWB GeForce RTX 3090 a 3080 jsou vyrobeny pomocí technologie Auto-Extreme, která se využívá k pájení součástek na desku plošných spojů (PCB) s extrémní přesností. Všechny karty mají hliníkový backplate, který slouží jako ochrana před ohýbáním desky plošných spojů (PCB) a jednoslotový montážní držák, který je vyroben z nerezové oceli typu 304 pro lepší odolnost vůči korozi.

Asus uvedl nové grafické karty řady GeForce RTX 30 s vodním chlazením

Systém vodního chlazení je podle výrobce navržen tak, aby udržoval všechny důležité komponenty při nízké teplotě, bez ohledu na rychlost otáček vodní pumpy nebo na rozvržení průtoku. Vrchní část z litého akrylátu odhaluje chladicí kapalinu protékající blokem. Světelný pásek ARGB, který je natažen po celé délce karty, je kompatibilní s osvětlením Aura Sync, takže si uživatel celou sestavu může barevně sladit.

Grafické karty Asus EKWB GeForce RTX 3090 a 3080 budou celosvětově dostupné v polovině listopadu. Model EKWB GeForce RTX 3070 pak dorazí až na konci listopadu. ceny zatím neznáme. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning