asus-vydava-zakladni-desku-s-amd-690g
Novinka ASUS vydává základní desku s AMD 690G

ASUS vydává základní desku s AMD 690G

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

1. 2. 2007 00:00

Dlouho očekávaný a několikrát zpožděný čipset s integrovanou grafikou AMD 690G (dříve ATi RS690) byl konečně vydán - v podobě základní desky M2A-VM od ASUSu.

Reklama

ASUS M2A-VM dozajista není deska určená pro herní nadšence nebo overclockery. Integrované grafické jádro Radeon Xpress 1250 je však v současné době nejvýkonnějším integrovaným řešením, což dokazuje i nedávný test serveru HKEPC, kde byla použita referenční deska od AMD.

IGP obsahuje 4 pixel shadery odvozené od architektury R4xx, podporuje Shader Model 2.0 (DX9.0b) a ze systémové RAM si může vypůjčit až 256MB paměti.

Opravdu miniaturní heatsink napovídá, že Radeon Xpress 1250 není příliš hřejícím čipsetem, takže využití najde zejména ve SFF (small form factor) počítačích (ostatně M2A-VM je mATX deska) a noteboocích. Sice již loni v říjnu jsme psali, že Dell bude RS690M osazovat do svých laptopů, nicméně v českých obchodech jsem zatím žádný notebook s tímto čipsetem neviděl.

Deska ASUS M2A-VM používá jižní můstek SB600 a nabídne tedy 1 IDE port, 4 SATA2 porty, 10 USB portů (4 na zadním panelu + 3 v podobě pinů na desce); dále je přítomen gigabitový řadič Ethernetu a zvukový kodek Realtek ALC883 HD.

Zdroj: The Inquirer

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama