automobil-audi-a7-odjel-vice-nez-900-km-rizeny-pouze-autopilotem
Novinka Automobil Audi A7 odjel více než 900 km řízený pouze autopilotem

Automobil Audi A7 odjel více než 900 km řízený pouze autopilotem

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

6

Automobilka Audi úspěšně uskutečnila test, v němž její vůz Audi A7 Sportback ujel celkem 560 mil (více než 900 km) řízený výhradně pomocí automatického pilotního systému. 

Reklama

Testovací jízda probíhala v USA na trase z Kalifornie do Las Vegas. Automobil se pilotoval prakticky sám pomocí systému, který zahrnuje několik laserových skenerů, 3D kamer a řadu dalších snímačů. Trasa vedla hlavně přes dálnice, nicméně automobil se dostal také do běžného provozu. 

Automobil Audi A7 odjel více než 900 km řízený pouze autopilotem
i Zdroj: PCTuning.cz

V autě byl samozřejmě přítomen také zkušený řidič, který by automobil převzal v případě selhání automatického pilota, což nakonec nebylo nutné. Audi se tímto testem chtělo do jisté míry předvést a ukázat, jaké technologie vyvíjí a na jaké úrovni již tyto technologie jsou.

Automobil Audi A7 odjel více než 900 km řízený pouze autopilotem
i Zdroj: PCTuning.cz

Údaje, které Audi nashromáždilo, by pak samozřejmě měly sloužit ke zlepšení systému automatického řízení ještě před uvedením na trh. 

Zdroj: TechnoBuffalo


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama