be-quiet-nabizi-novy-vykonny-nizkoprofilovy-cpu-chladic-shadow-rock-tf-2
PCTuning Novinka

be quiet! nabízí nový výkonný nízkoprofilový CPU chladič Shadow Rock TF 2

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
14. 6. 2017 14:30 Sdílej:

Německá značka be quiet! přichází na trh s novým nízkoprofilovým chladičem procesoru Shadow Rock TF 2, jehož výhodou je solidní výkon a kompaktní rozměry.

Reklama
Reklama

Jedná se o "top-flow" chladič, což znamená, že je u něho ventilátor umístěný na vrchu. Pasiv je proti desce natočen vodorovně a čistá výška včetně ventilátoru je tak příjemných 112 mm. Pohodlně ho tak lze využít i v kompaktnějších sestavách a díky poloze pasivu nebude nijak zasahovat do prostoru pro paměti. Celkové rozměry jsou 137 × 165 × 112 mm. (d ך × v).

Menší rozměry ale nebrání solidnímu výkonu. Konkrétně výrobce uvádí maximální hodnotu TDP ochlazovaného procesoru na 160 wattů. Samotný chladič se skládá z hliníkového pasivu se 61 žebry, kterým je tvořena také noha spojující měděnou základnu s pasivem, čímž je vylepšen odvod tepla. Teplo od základny dále vede pětice měděných 6mm heatpipe.

O aktivní ochlazování pasivu se stará dodávaný vrchní ventilátor s průměrem 135 mm, který je optimalizovaný pro maximálně tichý chod. O tom vypovídá i využití tišších kluzných ložisek (rifle bearing) a 4pólového motoru. Maximální otáčky větráku jsou 1400 RPM a to při hlučnosti do 24,4 dBA. Životnsot větráku by měla dosahovat na 80000 hodin. 

Společně s Shadow Rock TF 2 výrobce dodává sadu montážních úchytů pro většinu patic procesorů od Intel i AMD včetně držáku pro nejnovější socket procesorů Ryzen AM4. Na chladič výrobce poskytuje tříletou záruku. Vyjde nás na 60 euro, tedy necelých 1 600 Kč.   

Zdroj: be quiet!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning