benq-chysta-na-ces-2015-predstavit-novy-27-herni-monitor-s-wqhd-rozlisenim-a-adaptive-sync
Novinka BenQ chystá na CES 2015 představit nový 27" herní monitor s WQHD rozlišením a Adaptive Sync

BenQ chystá na CES 2015 představit nový 27" herní monitor s WQHD rozlišením a Adaptive Sync

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

19. 12. 2014 14:30

Konec roku se kvapem blíží, což znamená, že se zanedlouho bude konat další ročník veletrhu Consumer Electronics Show (CES), který se bude konat tradičně od 6. do 9. ledna. Jak už bývá zvykem, výrobci se již nyní snaží navnadit návštěvníky na novinky, které se chystají v rámci veletrhu představit. Podobný tah učinila také společnost BenQ, která si na veletrh přichystala představení svého nového monitoru XL2730Z. 

Reklama

Mělo by se jednat o monitor zaměřený na hráče, který vychází ze současného vlajkového modelu XL2720Z. Přinese ale samozřejmě také řadu změn a vylepšení. XL2730Z bude podobně jako jeho předchůdce využívat 27" displej s typem panelu TN, který zajišťuje výbornou obnovovací frekvenci až 144 Hz a tudíž i extrémně nízkou dobu odezvy (GtG) 1 milisekunda. 

Mezi novinkami, které nový model přinese, by se mělo objevit například vyšší rozlišení. BenQ totiž svému novému modelu propůjčí nativní rozlišení WQHD neboli 2560 × 1440 pixelů. Současně nový model nabídne také podporu technologie Adaptive Sync, která by měla být "bezplatným" ekvivalentem G-SYNC od NVIDIA. 

BenQ chystá na CES 2015 představit nový 27" herní monitor s WQHD rozlišením a Adaptive Sync
i Zdroj: PCTuning.cz

Zbylé specifikace zatím výrobce tají, nicméně měli bychom se dočkat také přidaných sady funkcí RevolutionEyes, které zahrnují redukci blikání podsvícení displeje a "motion blur". Součástí sady technologií RevolutionEyes je také funkce "Black eQualizer", která přizpůsobuje černou barvu ve tmavých herních scénách. Pro rychlé nastavení monitoru poslouží také nástroj Gaming Refresh-rate Optimization Management, pomocí něhož lze měnit rozlišení, velikost obrazu a obnovovací frekvenci. 

O ceně zatím bohužel taky nic nevíme. Rozhodně se však nebude jednat o levnou záležitost, vzhledem k tomu, že se cena současného modelu XL2720Z pohybuje okolo 11 500 Kč.

Zdroj: Hardware.info

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama