bezpecnostni-firma-varuje-pred-falesnymi-aplikacemi-prisma-na-google-play
Novinka Bezpečnostní firma varuje před falešnými aplikacemi Prisma na Google Play

Bezpečnostní firma varuje před falešnými aplikacemi Prisma na Google Play

Mirek Kočí

Mirek Kočí

15. 8. 2016 12:30 2

Google Play zaplavily falešné verze nástroje pro úpravu a transformaci fotografií Prisma, mezi nimiž se vyskytlo i několik případů nebezpečných downloaderů. Stalo se tak těsně před uvolněním této aplikace pro operační systém Android. Ještě před tím, než Google stihl škodlivé aplikace vyřadit z nabídky, dosáhly více než 1,5 milionu stažení. Na případ upozornila společnost ESET.

Reklama

„Většina falešných aplikací Prisma detekovaných na Google Play neměla žádnou funkci pro úpravu fotografií. Místo toho zobrazovaly pouze reklamy, varování nebo falešné průzkumy a nabádaly uživatele, aby poskytli své osobní údaje, nebo si zaplatili falešné a drahé služby prostřednictvím prémiových SMS,“ vysvětluje Petr Šnajdr, bezpečnostní expert společnosti ESET.

Za nejnebezpečnější falešnou verzi aplikace Prisma, jež se vyskytla na Google Play předtím, než byla uvolněna pravá aplikace, považuje společnost ESET aplikaci, která obsahuje malware detekovaný jako Android /TrojanDownloader.Agent.GY. Ten po infiltraci odesílá informace o napadeném zařízení svému řídícímu serveru a na základě vzdálených příkazů stahuje další moduly a aktivuje je. Vzhledem k velké schopnosti infiltrace představuje tento malware vážné bezpečnostní riziko pro více než 10 tisíc uživatelů operačního systému Android, kteří si tuto nebezpečnou aplikaci instalovali předtím, než byla z nabídky Google Play stažena.

Prisma je aplikace určená pro editaci fotografií vytvořená společností Prisma Labs, Inc. Pro telefony a tablety s iOS a Androidem je ke stažení zdarma.

Zdroj: ESET

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama