Bitcoin se na chvíli vyhoupl nad 40 000 dolarů
Novinka Bitcoin se na chvíli vyhoupl nad 40 000 dolarů

Bitcoin se na chvíli vyhoupl nad 40 000 dolarů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

27. 7. 2021 13:36 4

V noci na dnešek došlo k překonání čtyřicetitisícové hranice, ale během dalších několika hodin nejznámější kryptoměna na světě opět ztratila a nyní se obchoduje zhruba za 37 656 dolarů (821 tisíc korun).

Reklama
Reklama

K růstu bitcoinu v uplynulých dnech pomohlo prohlášení Elona Muska, že Tesla s největší pravděpodobností obnoví akceptování plateb ve formě kryptoměn, pokud těžaři budou alespoň z 50 % využívat čistou energii. 

Jenže během pondělí přišel zlom. Amazon totiž popřel, že se snaží do konce letošního roku povolit přijímání plateb ve virtuální měně, jak některé servery spekulovaly a přišel pád. Zatím absolutní rekord bitcoinu byl stanoven v průběhu dubna, kdy se jedna mince obchodovala za 64 829 dolarů. 

Bitcoin se na chvíli vyhoupl nad 40 000 dolarů

Osudový pád hodnoty bitcoinu odstartoval právě Musk, šéf Tesly, a hodnotě kryptoměny nepomohla ani Čína, která uvedla, že na těžaře podniká zátahy s tím, že do roka chce vymýtit veškerou těžbu bitcoinů a etherea na území ČLR.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning