Bitcoin znovu překonal hranici 40 tisíc dolarů
PCTuning Novinka

Bitcoin znovu překonal hranici 40 tisíc dolarů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

15. 6. 2021 17:03 1

Dvě nejznámější kryptoměny na světě po velkém pádu opět začínají posilovat. Kurz bitcoinu se znovu vyšplhal zpět nad hranici 40 000 dolarů a od začátku aktuálního týdne posiluje také ethereum.

Reklama
Reklama

Stačilo jen, aby Elon Musik na Twitter napsal, že jeho automobilka Tesla bude opět přijímat platby v bitcoinech, a kurz pořádně vystřelil. Dodal nicméně, že se tak stane v případě, že těžaři budou při miningu bitcoinu využívat alespoň z 50 % čistou energii. Navíc také přidal informaci, že firma prodala pouze 10 % svých bitcoinů, zatímco se dlouhou dobu spekulovalo, že se zbavila minimálně 50 %.

Zatím absolutní rekord bitcoinu byl stanoven v dubnu, kdy se jedna mince obchodovala za 64 829 dolarů. Pád hodnoty bitcoinu odstartoval přitom právě Musk a hodnotě kryptoměny nepomohla ani Čína, která se na konci května rozhodla omezit kryptoměnové transakce. To propad bitcoinu i dalších virtuálních měn ještě urychlilo.

Bitcoin znovu překonal hranici 40 tisíc dolarů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning