bitcoinova-burza-bitfinex-ztratu-po-utoku-hackeru-rozdeli-mezi-vsechny-klienty
Novinka Bitcoinová burza Bitfinex ztrátu po útoku hackerů rozdělí mezi všechny klienty

Bitcoinová burza Bitfinex ztrátu po útoku hackerů rozdělí mezi všechny klienty

Mirek Kočí

Mirek Kočí

8. 8. 2016 17:00

Bitcoinová burza Bitfinex, která byla minulý týden okradena při hackerském útoku, uvedla, že ztráty z krádeže při hackerském útoku z minulého týdne přenese na všechny své klienty a aktiva, tedy nejen na ty lidi, z jejichž účtů se bitcoiny ztratily. Po přihlášení do platformy všichni klienti burzy uvidí pokles hodnoty svého majetku o 36,067 procenta.

Reklama

Všichni klienti také obdrží poukázky, které jim mají kompenzovat ztráty. Poukázky bude moci burza odkoupit nebo je bude možné vyměnit za akcie společnosti iFinex, která je mateřskou firmou burzy. Bitfinex uvedl, že svoji metodiku vysvětlí později a že o kompenzaci zákazníkům jednal s investory.

Celkem se při hackerském útoku ztratilo 119 756 bitcoinů, což je druhá největší krádež v historii této měny. Ukradený počet bitcoinů představuje zhruba 0,75 procenta z celkového počtu bitcoinů v oběhu. Bitfinex patří mezi největší bitcoinové burzy na světě. Obchoduje se zde však i s dalšími kryptoměnami. Podle prohlášení burzy přijdou o své peníze nejen ti, kteří mají bitcoinový účet, ale majitelé všech účtů, tedy i účtů s jinými digitálními měnami, napsala agentura Reuters.

Měna bitcoin vznikla v roce 2009 a je navržena tak, aby ji nikdo nemohl jakkoliv ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky. Kybernetické mince "razí" síť počítačů se speciálním softwarem. Ten je naprogramován tak, aby uvolňoval nové mince stabilním tempem, které se ale postupně zpomaluje. Počet mincí v oběhu bude konečný, celkem jich má být vytvořeno 21 milionů.

Zdroj: ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama