bluetooth-4-0-prichazi-s-dosahem-100-metru
Novinka Bluetooth 4.0 přichází s dosahem 100 metrů

Bluetooth 4.0 přichází s dosahem 100 metrů

Michal Mitrega

Michal Mitrega

12. 7. 2010 09:00 11

Podpora bezdrátového spojení Bluetooth získává poslední dobou na síle. Verze 4.0 zajistí delší dosah, nižší spotřebu energie a šifrování.

Reklama
Reklama

Čtvrtá verze standardu Bluetooth byla oficiálně představena skupinou Bluetooth Special Interest Group (SIG) a specifikace byly dodány výrobcům zařízení. Co se nezměnilo je přenosová rychlost, která zůstává stejná jako u Bluetooth 3.0 (24Mb/s):

  • Bluetooth 1.2 - 1Mb/s
  • Bluetooth 2.0 + EDR - 3Mb/s
  • Bluetooth 3.0 + HS - 24Mb/s
  • Bluetooth 4.0 - 24Mb/s

Zlepšil se ale naopak dosah, který je nyní až 100m a stejně tak se i snížila spotřeba elektrické energie. Používání Bluetooth 4.0 tak nevybije mobilní zařízení stejně rychle jako starší rozhraní a bude implementováno i do menších přístrojů. Nový standard podporuje šifrování AES-128 a slibuje nižší odezvu. Bude se tak jistě příjemněji používat.

Bluetooth 4.0 přichází s dosahem 100 metrů

Bluetooth 4.0 je jako 3 specifikace v jedné - klasický Bluetooth, úsporný Bluetooth se znatelně nižší spotřebou a vysokorychlostní Bluetooth. Bude pak jen na výrobci jakou cestou (rychlost vs spotřeba) se rozhodne jít u svého zařízení.

Zdroj: Nordic Hardware

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning