cenzura-v-cine-uz-i-hudba
PCTuning Novinka

Cenzura v Číně: už i hudba

martin-stancik
Martin Stančík
13. 9. 2009 22:00 1 Sdílej:

Čínská vláda plánuje během pár měsíců začít s cenzurou přepisů textů k hudbě umístěných na internetu.  

Reklama
Reklama


Čínské ministerstvo kultury chce z tamních webových stránek mazat či jinak upravovat texty k písním, které jsou vulgární nebo jinak ohrožují mravní výchovu mládeže. Od 31. prosince musí také všechna hudba, která bude prodávána online či pouze umístěna na web projít "rukama" ministerstva kultury. Před tím, než budou zahraniční písničky zpřístupněny zákazníkům, musí být jejich obsah přeložen do čínštiny a prověřen. "Od mnoha prodejců máme pozitivní ohlasy," tvrdí mluvčí ministerstva.

Čínská vláda je dobře známá svými snahami o cenzuru internetu - to, co podle ní škodí jejím občanům jednoduše zakáže. Pokud to nepomůže, snaží se zajistit, aby se alespoň většina Číňanů k dané věci/informaci nedostala. Čína zakazuje například všechny materiály, které by mohly jít proti její suverenitě, principech daných ústavou či morálce. Tamní zákony také zakazují texty, které podporují gambling, násilí nebo jiné kriminální chování.
 

Zdroj: DailyTech

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning