ceskych-domen-je-uz-vice-nez-1-4-milionu-pomohla-pandemie
PCTuning Novinka

Českých domén je už více než 1,4 milionu, pomohla pandemie

mirek-koci
Mirek Kočí
7. 5. 2021 17:30 Sdílej:

Podle statistik sdružení CZ.NIC, které je správcem české národní domény, byla ve čtvrtek večer zaregistrována jubilejní .cz doména s pořadovým číslem 1 400 000. Hranice jednoho milionu zaregistrovaných domén s koncovkou .cz byla pokořena v roce 2012.

Reklama
Reklama

Od začátku roku vzrostl počet domén s českou národní koncovkou o 28 434 a pokračuje tak trend, který odstartoval v roce 2020 v souvislosti s pandemii koronaviru.

„Registrovaných domén .cz stále přibývá. Podle našich statistik vzrostl v loňském roce jejich počet oproti roku 2019 o 3,2 procenta. Částečně k tomu přispěla pandemická situace a s ní spojené restrikce, které přinutily uživatele přesunout některé své aktivity čistě do digitálního prostoru,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

V důsledku pandemie stoupl počet e-shopů mezirošně téměř o polovinu. Sdružení CZ.NIC přitom předpovídá, že bude pokračovat i po odeznění koronavirové krize.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning