chysta-amd-vydat-grafiku-radeon-rx-490-jeste-letos-mozna-ano
PCTuning Novinka

Chystá AMD vydat grafiku Radeon RX 490 ještě letos? Možná ano

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
25. 11. 2016 15:30 17 Sdílej:

Na řadě zahraničních webů se objevily zvěsti o tom, že AMD hodlá ještě v letošním roce vydat svoji novou high-endovou grafickou kartu Radeon RX 490. 

Reklama
Reklama

Tato grafika by měla vycházet z výkonnějšího čipu Vega 10, nebo prý může jít o model se dvěma čipy Polaris 10 Ellesmere. Pravděpodobnější je však první možnost, vzhledem k tomu, že u předních herních titulů se vyskytuje stále častěji slabší podpora využití dual-GPU karet. Přesto je možné, že skutečně půjde o novou dvoučipovou grafiku ze stáje AMD.

 

Tak či onak se mluví o tom, že RX 490 nabídne ještě vyšší výkon než konkurenční GeForce GTX 1080. Mezi zvažovanými parametry je 4096 stream procesorů, 256 TMU, 64 ROP a 4096bitová sběrnice pamětí HBM2, které by mohly mít kapacitu 8, či 16 GB a jejich propustnost by mohla dosahovat na 512 GB/s. V případě druhé varianty bychom se dočkali dvou čipů, každý se 2304 stream procesory, 2 × 256bitovou sběrnicí a 16 GB pamětí GDDR5. 

 

Karta se nyní dokonce objevila na stránkách podpory AMD a dokonce i na v seznamu modelů značky Sapphire, tudíž se tento produkt už skutečně blíží a v prosinci bychom se snad měli dočkat alespoň jeho představení. AMD by nicméně vydáním před koncem roku překvapilo a to zejména v případě využití čipu Vega, jelikož grafiky s tímto čipem měly podle původního plánu přijít až v příštím roce.

Zdroj: 1, 2, 3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning