chystane-soc-snapdragon-820-by-melo-vyuzivat-64bitova-jadra-kyro-s-taktem-3-ghz-z-vyroby-samsungu
PCTuning Novinka

Chystané SoC Snapdragon 820 by mělo využívat 64bitová jádra KYRO s taktem 3 GHz z výroby Samsungu

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
29. 6. 2015 15:00 9 Sdílej:

Qualcomm údajně hodlá u svého nadcházejícího osmijádrového SoC Snapdragon 820 využít originální 64bitová procesorová jádra KYRO, která poběží na taktu 3 GHz.

Reklama
Reklama

Ačkoliv Qualcomm vydává tato jádra za svůj návrh, o jejich výrobu se bude starat společnost Samsung. Vycházet by měla z výrobního procesu FinFET. Půjde tedy s největší pravděpodobností o 14nm výrobní proces, který Samsung využil i u svého stávajícího čipu Exynos 7420.

Na web nyní unikly také první výsledky syntetického testu Geekbench tohoto nového čipsetu, v němž dosáhl skóre 1732 bodů v jednojádrovém a 4970 bodů v testu s využitím více jader. Jen pro srovnání, současný vlajkový čipset značky Samsung Exynos 7420 dosahuje ve stejném benchmarku skóre 1486, resp. 5284 bodů. Podle těchto výsledků by měl být Snapdragon 820 výkonnější při operacích využívajících pouze jedno jádro. 

Mezi prvními výrobci chytrých telefonů, kteří pravděpodobně chystaný čipset integrují do svých zařízení, by se měly objevit značky jako HTC, Sony a Xiaomi.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning