chytra-tycinka-evolveo-multimedia-stick-y2-se-zapojuje-primo-do-hdmi
Novinka Chytrá tyčinka Evolveo MultiMedia Stick Y2 se zapojuje přímo do HDMI

Chytrá tyčinka Evolveo MultiMedia Stick Y2 se zapojuje přímo do HDMI

Mirek Kočí

Mirek Kočí

19. 1. 2021 10:50 2

Evolveo představuje multimediální centrum Stick Y2, které je postavené na platformě Android a díky malým a kompaktním rozměrům je vhodné zejména pro přímé zapojení do HDMI konektoru televize.

Reklama
Reklama

U starších „hloupých“ televizí jsou některé funkce a dostupnost platforem omezeny nebo zcela vyloučeny. Řešením jsou alternativní systémy, nejčastěji tzv. multimediální centra. Multimediální centrum je externí BOX, plastová krabička, která softwarově doplňuje chybějící funkce, jako je např. podpora kodeků, přístup k online videím, ukládání, třídění a sdílení dat a další funkce.

Kdo chce z hloupé TV udělat chytrou, tomu Evolveo nově nabízí multimediální stick, který pracuje jako klasický box, ovšem vyniká malými rozměry. Stick Y2 se na rozdíl od jiných zařízení nezapojí do USB ale přímo do konektoru HDMI, který bývá umístěn rovnoběžně na zadní straně TV.

Chytrá tyčinka Evolveo MultiMedia Stick Y2 se zapojuje přímo do HDMI

Hlavní přednosti Evolveo MultiMedia Stick Y2 jsou, mimo už zmíněných fyzických rozměrů, podpora HDMI 2.1, přehrávání obrazu ve 4K Ultra HD s HDR10+ s frekvencí až 75 snímků za sekundu.

Na internet se připojuje pomocí duální Wi-Fi, stick obsahuje slot na microSD kartu, 1 × USB 2.0 a podporuje Bluetooth 4.2. Zařízení běží na Androidu verze 9 Pie (AOSP) bez přidaných nadstaveb, které známe z mobilních telefonů nebo tabletů.

Evolveo MultiMedia Stick Y2 je dostupný za 1 490 Kč včetně DPH.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning