PCTuning Článek

Computer Viruses, reedice 2009

Michal Rybka
Michal Rybka
11. 4. 2009 16:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Od teorie... 2. Se soudruhy a nikdy jinak 3. Ochrana je důležitá 4. Za Windows bezpečnější 5. Metro se špetkou paranoie

Rozjímání s viry, o virech, minulosti jedince a budoucnosti lidstva. Asi tak by se dalo shrnout dnešní víkendové čtení o věcech a myšlenkách, kterou jednou za čas vplují na mysl každému z nás. Kdo z nás je však dokáže srozumitelně sepsat a vzájemně propojit do čtivého článku? Zda se to autorovi podařilo i tentokrát můžete posoudit sami.

Reklama
Reklama

Do metra dostanete legitky s RFID čipy a přitom se nemusíte bát, že by někdo zneužil data o vašem pohybu a nebo je četl zcela ilegálně pro nějaké vlastní účely. Není třeba přemýšlet o tom, zda někdo zkonstruuje RFID bombu, která exploduje tak, když ve svém okolí zjistí lidi s pasy s RFID zvolené cílové země. Nemusíte se bát toho, že by někdo pomocí silných počítačů hledal korelace s pohybem RFID indikátorů a třeba záběry z kamer. A není třeba mít strach z toho, že vám třeba nastřelí čipy, které dovolí sledovat chování a pohyb celé populace najednou. Je sice pravda, že už Hitler pro holocaust používal třídící děrnoštítkové stroje IBM, ale naprosto nemusíme mít strach z toho, že by nějaký budoucí diktátor zneužil data, která se povalují v databázích a využil sledovací technologie, které se dnes přímo nabízí.

     

Nemám o lidstvu pražádné iluze – ani o tom „pokročilém“ světě, který plánuje do popelnic zavést RFID čtečky, které vás budou úřadům bonzovat, pokud do popelnic budete vyhazovat tříděný odpad, ani o tom „rozvojovém“, který rozesílá prolhané maily, které mají za účel obrat ty, kteří chtějí dát peníze na dobrý účel a nebo se spolupodílet na vyvedení peněz ze země, kde umřel guvernér státní banky / princ / obchodník byl popraven vládnoucím režimem a další podvody, kterými chce vyčůraný domorodec okrást bílé tváře.

Nebude to dlouho trvat a bude možné zkonstruovat umělý biologický virus, například superchřipku, která bude selektivně zabíjet lidi zvolené rasy a nebo třeba blonďáky – jak je libo. Technicky vzato je to problém rozeznání cílové sekvence v DNA, nic více. To je možné, DNA je lineární kód, je to zase jenom páska do Turingova stroje, nic nového, nic, co by se vymykalo oné práci Freda Cohena z roku 1984. Je to jenom aplikace, kterou může udělat ten, kdo je dostatečně inteligentní, dostatečně zlý, má dostatek peněz a času a dostatek fantazie.

Není se čeho bát. Čekají nás báječné věci!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning