Cooler Master MS120: herní myš a mem-chanická klávesnice
Článek Cooler Master MS120: herní myš a mem-chanická klávesnice

Cooler Master MS120: herní myš a mem-chanická klávesnice

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

20. 6. 2018 06:00 5

Seznam kapitol

1. Mem-chanika 2. Balení 3. Design a provedení 4. Mem-chanické spánače a ergonomie 5. Závěr

MS120 je novinka od Cooler Masteru, která v sobě kombinuje herní myš s top senzorem i ergonomií a membránově-mechanickou klávesnici s RGB podsvícením. Celek je za cenu, která je lákavá, protože u konkurence za 1600 korun často neseženete ani samotnou klávesnici. Vyplatí se koupí setu ušetřit?

Reklama
Reklama

Není to tak dlouho, co jsme se měli možnost podívat na herní myš od Cooler Masteru určenou především pro claw grip, tedy držení v dlani se zahnutými prsty. Šlo o model MM520. A proč se dnes balíme o nějaké myši od minule? Protože testujeme set MS120 od Cooler Masteru a ona MasterMouse MM520 je součástí tohoto setu. To je také důvod, proč se dnes budeme soustředit na část klávesnice.

Cooler Master MS120: herní myš a mem-chanická klávesnice

A máme se na co těšit, protože nejde jen tak o nějakou klávesnici, nýbrž o novinku, která je osazena hybridními spínači. Výrobce tento typ klávesnice označuje jako mem-chanický, což je zkratka pro membránově-mechanickou technologii. To je nový vítr mezi masou herních mechanických klávesnic, které buď používají Cherry MX, nebo čínské klony.

Myšlenka mem-chanických spínačů je zajímavá, mělo by jít o kombinaci dobrých vlastností mechanické klávesnice a membránové technologie. Jak to dohromady funguje, se podíváme v jedné z následujících kapitol dopodrobna. Klávesnice má každopádně blíže k mechanickým než k membránovým modelům, takže ji budeme řadit mezi ty mechanické.

Cooler Master MS120: herní myš a mem-chanická klávesnice

Alternativní mem-chanický spínač ale není to jediné, na co by se měl uživatel soustředit. Určitě nás bude zajímat to, jak je klávesnice zkonstruována, jestli jsou povrchy odolné, charakter podsvícení, tvar a uspořádání kláves a mnoho dalšího.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning