corsair-carbide-88r-mala-vez-pro-zakladni-desky-micro-atx-a-high-endove-grafiky
PCTuning Novinka

Corsair Carbide 88R: malá věž pro základní desky micro-ATX a high-endové grafiky

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
29. 10. 2015 17:00 Sdílej:

Série počítačových skříní Corsair Carbide se nyní dočkala nového přírůstku v podobě modelu Carbide 88R, který lze s rozměry 440 × 198 × 378 mm (h × š × v) a hmotností 3,65 kg považovat za typický mini-tower. Určený je ostatně k instalaci základních desek formátu micro-ATX. 

Reklama
Reklama

Jedná se o počítačovou, která má celkem všední uspořádání interiéru a relativně jednoduchý vnější vzhled. Skříň je vyrobená hlavně z oceli v kombinaci s plastem, který je třeba na čelním panelu opatřen povrchem připomínajícím broušený hliník, což vyvolává pocit dražšího produktu. Podobně pak působí také velké okno do bočnice. 

 

Ačkoliv je interiér uspořádán vcelku tradičně a dočkáme se v něm dokonce jedné pozice pro optickou mechaniku, můžeme do něho vtěsnat grafické karty s délkou až 383 mm, což je dostatek prostoru i pro takové velikány jako je třeba Radeon R9 295X2 či robustní GeForce GTX 980 Ti Lightning od MSI. O něco horší je pak prostor pro chladič procesoru, jehož výška je limitovaná na 150 mm.

 

PSU je ve skříni situováno tradičně dozadu a na dno. Napájecí zdroj může mít délku maximálně 160 mm. Za čelním panelem dole, ale s mírným odstupem, který vytváří prostor pro ventilátory (radiátor), najdeme klec pro disky, do níž je možné vložit dva 3,5" a dva 2,5" disky. Corsair věnoval značnou pozornost také pozicím pro ventilátory, kterých je v interiéru skutečně hojnost. 

 

Dva ventilátory s průměrem 120 mm by měly najít své místo za čelním panelem. V případě potřeby je lze nahradit samozřejmě i 240mm radiátorem. Další dva 120mm větráky je možné umístit také pod vrchní panel. Poslední 120mm větrák je pak již od výroby předinstalován na zádi skříně. Carbide 88R je vybavená samozřejmě také I/O panelem umístěným nad pozici pro mechaniku. Ten je poněkud skromný a nabídne pouze po jednom portu USB 3.0 a USB 2.0 společně se dvěma audio konektory. 

 

Cenově se Carbide 88R nejspíše zařadí přibližně po bok, nebo mírně pod svého stájového kolegu Carbide 100R s cenovkou kolem 1 400 Kč.  

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning