d-link-predstavuje-nove-wave-2-pristupove-body-pro-skalovatelne-bezdratove-site
Novinka D-Link představuje nové „Wave 2" přístupové body pro škálovatelné bezdrátové sítě

D-Link představuje nové „Wave 2" přístupové body pro škálovatelné bezdrátové sítě

Mirek Kočí

Mirek Kočí

19. 9. 2018 20:00

Výrobce síťových zařízení D-Link ohlásil dva nové přístupové body (AP), které dokážou zajistit vysokorychlostní bezdrátové připojení. Konkrétně se jedná o modely AC2200 Wave 2 (DWL-7620AP) a AC1300 Wave 2 s technologií Smart Antenna (DWL-6620APS).

Reklama

Přístupové body jsou vhodné například pro malé a střední firmy a organizace, které se potýkají s rostoucím ekosystémem připojených zařízení, nebo pro místa navštěvovaná velkým počtem osob, jako jsou hotely, nákupní centra, školy a univerzity.

Podle výrobce je AC1300 Wave 2 ideální pro vytváření moderních sítí s perspektivou dalšího rozšiřování. Využívá standard 802.11ac Wave 2 a může dosáhnout celkové rychlosti bezdrátového přenosu až 1 267 Mb/s (867 Mb/s s 802.11ac a 400 Mb/s s 802.11n). Technologie MU-MIMO umožňuje souběžnou komunikaci s několika klienty, což zvyšuje kapacitu a propustnost sítě.

Technologie Smart Antenna pak vybírá optimální způsob přenosu a využívá digitální směrování signálu pro zvýšení zisku antény a dosažení maximálního výkonu. To umožňuje provozovat více přístupových bodů blízko sebe, aby byla zajištěna konektivita pro velké množství zařízení v omezeném prostoru a zároveň bylo výrazně omezeno vzájemné rušení.

AC1300 Wave 2 může pracovat jako samostatný přístupový bod, anebo může být centrálně řízeno unifikovanými řídicími jednotkami od D-Link. Při nasazení v kombinaci s řídicími jednotkami D-Link DWC-1000/DWC-2000 je možné centrálně spravovat až 1024 přístupových bodů řady DWL. Přístupový bod podporuje také napájení přes ethernetový kabel (PoE), což usnadňuje jeho instalaci.

D-Link představuje nové „Wave 2" přístupové body pro škálovatelné bezdrátové sítě
i Zdroj: PCTuning.cz

Třípásmový přístupový bod AC2200 Wave 2 má být podobně jako předchozí model ideální pro malé a střední firmy, které se poohlížejí po škálovatelné vysokorychlostní bezdrátové síti. Využívá plný potenciál standardu 802.11ac Wave 2, který nabízí vynikající konektivitu spolu s mimořádně vysokou celkovou dostupnou rychlostí přenosu dat až 2 200 Mb/s při současném používání 3 bezdrátových pásem a podporuje agregaci kabelových linek pro dosažení maximální propustnost sítě.

Inteligentní přidělování rádiových frekvencí umožňuje každému DWL-7620AP spolupracovat se svými sousedy pro dosažení optimálního pokrytí. Automatická volba kanálu a nastavení vysílacího výkonu zabraňuje vzájemnému rušení, a pokud zařízení detekuje výpadek svého souseda, jeho výkon se automaticky zvýší.

Jednoduchá montáž na stěnu nebo strop umožňuje vybrat vhodné místo pro dosažení nejlepšího bezdrátového pokrytí. Pro snadnou a flexibilní instalaci v místech, kde nejsou k dispozici elektrické zásuvky, je podporováno také napájení přes ethernetový kabel (PoE). Systém centrální správy od D-Link umožňuje správcům sítě automaticky vyhledávat a konfigurovat skupiny zařízení a řídit prostředky bezdrátové sítě tak, aby bylo zajištěno maximální pokrytí a nastavení konfigurace sítě v co nejkratším čase.

Dostupnost a cena

Doporučená koncová cena přístupového bodu DWL-6620APS je 5 500 Kč bez DPH, doporučená koncová cena DWL-7620AP je 7 890 Kč bez DPH.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama