dalsi-stripky-o-radeonech-x2800
Novinka Další střípky o Radeonech X2800

Další střípky o Radeonech X2800

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

9. 2. 2007 00:00 9

Dnes si poprvé prohlédneme nerozostřenou fotografii OEM verze Radeonu X2800XTX a povíme si také o kartách pro verzi Stream Processor.

Reklama

Takto tedy vypadá Radeon X2800XTX ve verzi pro výrobce počítačů (OEMs). Karta měří celých 31,5 centimetrů, nicméně neděste se, verze pro volný prodej má pouze 24 centimetrů. Podle VR-Zone budou v době vydání dostupné pouze verze XTX (s 1GB GDDR4 paměti) a XT (512MB GDDR3), odlehčená verze XL se objeví později.

The Inquirer se dále zmiňuje o kartách 'Uber Edition' (evidentně nové značení pro někdejší PE, oficiálně Platinum Edition, ale často přezdívané Press Edition). Zatímco Radeony X1950XTX v Uber Edition se na první pohled vůbec neliší od těch obyčejných, Uber Edition Radeonů X2800XTX bude prý vybaveno vodním chlazením. Údajně však ještě není rozhodnuto, kdo vodní chlazení (no, pravděpodobně to bude jenom waterblok) dodá: o zakázku soupeří Aavid a Asetek.

Další zpráva se týká GPGPU (general purpose GPU) karet z řady AMD Stream Processor (dříve ATi FireStream). Modely s čipem R600 se budou vyznačovat extrémními objemy grafické paměti - nejradši by prý v ATi/AMD použili 4GB. Sice nevím, jak vypadá rozmístění paměťových čipů u Radeonu X2800, ale je možné, že na 4 gigabajty by byly potřeba 1024Mbit čipy. S nimi je tak trošku problém, že je nikdo nevyrábí. V tom případě by FireStream s R600 nesla "pouze" 2GB paměti, což je ale stále úctyhodná velikost.

Doplněno: Další fotografie karty, včetně pohledů na zadní stranu, si můžete prohlédnout zde.

Zdroj: VR-Zone, The Inquirer

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama