das-keyboard-4c-kompaktni-mechanicka-klavesnice-dostupna-ve-ctyrech-variantach
PCTuning Novinka

Das Keyboard 4C: kompaktní mechanická klávesnice dostupná ve čtyřech variantách

Sam Sadovski
Sam Sadovski
31. 1. 2015 10:00 9 Sdílej:

Pokud preferujete kvalitně zpracované mechanické klávesnice, nemáte využití pro numerický blok a na stole potřebujete více místa, Das Keyboard 4C (Compact) je pro vás správnou volbou.

Reklama
Reklama

Německý výrobce Das Keyboard se rozhodl oříznout svojí úspěšnou řadu 4 o numerický blok a rozšířil tak svojí nabídku mechanických klávesnic o další čtyři dostupné varianty.

Nové klávesnice z řady 4Compact si zachovají precizní provedení z kvalitních materiálů, kterému dominuje čelní panel klávesnice vyrobený z hliníku. I přesto, že hlavním účelem nových klávesnic je šetřit místem, jsou poměrně dobře vybavené. O připojení k počítači se postará dva metry dlouhý USB kabel a pokud nemáte k dispozici USB HUB, klávesnice tento problém řeší dvěma USB 2.0 porty na levé straně.

Výrobce však neuvedl dodavatele mechanických spínačů. Víme ale, že firma Cherry pro řadu 4C spínače dodávat nebude (spekuluje se o čínské firmě Kailh.) Zvýšení zadní části klávesnice pro pohodlnější psaní řeší Das Keyboard jako obvykle plastovým pravítkem, které si najde své využití i v případě, že potřebujete něco změřit. Novinkám pak nechybí ani N-Key rollover, umožňujicí zaznamenání stisku všech 87 kláves naráz. 
Klávesnice řady 4C jsou zatím dostupné ve dvou variantách Ultimate (bez popisků a se zatemněným logem) a Professional (s popisky) s brown spínači, koncem února tohoto roku by měla být nabídka rozšířena o možnost zakoupení těchto klávesnic s blue spínači.

Koupit si je můžete přímo od výrobce Das Keyboard, který poskytuje tříletou záruku a (při takové ceně pochopitelnou) pozemní dopravu zdarma, za cenu $143 (v přepočtu 3430Kč). Otázkou zůstává, jestli není lepší koupě plnohodnotné klávesnice z řady 4, která je zhruba o 620 Kč dražší.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning