dayz-dosahlo-tyden-po-vydani-bety-ctyr-milionu-prodanych-kopii
Novinka DayZ dosáhlo týden po vydání bety čtyř milionů prodaných kopií

DayZ dosáhlo týden po vydání bety čtyř milionů prodaných kopií

Mirek Kočí

Mirek Kočí

16. 11. 2018 13:00

České herní studio Bohemia Interactive minulý týden na Steamu vydalo beta aktualizaci střílečky DayZ. Jednalo se o přelomový okamžik vývoje ve fázi předběžného přístupu, kterým autoři konečně nastavili kurz směrem k vydání plné verze 1.0 koncem tohoto roku. Update zavedl zásadní zdokonalení enginu a dlouho očekávané prvky, jako například budování základny, podstatné zdokonalení simulace vozidel a podporu modování.

Reklama

To ale není vše. Dnešním dnem Bohemia Interactive ozáamilo, že do náruče postapokalyptického světa Černarusi – fiktivního světa, ve kterém se DayZ odehrává – právě přijala čtyřmiliontého přeživšího. „Pokud DayZ zkoušejí noví hráči, samozřejmě nás to velice těší, ale pro mě osobně je ještě důležitější skutečnost, že se ke hře po menší pauze pomalu vrací naše stávající komunita. Znovu se otevírají desítky komunitních serverů a začíná se experimentovat s ranými mody. Počet denních aktivních hráčů naší hry se po vydání PC BETY více než zdvojnásobil, a to u hry, která ještě stále dozná spoustu dolaďování a oprav chyb. Toto rostoucí nadšení je tolik vítaná změna, zejména po posledních dvou letech, které byly opravdu obtížné pro nás i pro komunitu,“ řekl Eugen Harton, vedoucí producent DayZ v Bohemia Interactive.

DayZ dosáhlo týden po vydání bety čtyř milionů prodaných kopií
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Herní prvky a obsah představené v PC betě (s výjimkou podpory modování) se příští týden dostanou také na Xbox One, právě včas na slevy Xbox Black Friday. Těšit se můžete také na několik důležitých oprav chyb, které komunita na Xboxu nahlásila. I když tato aktualizace zatím neznamená zahájení bety DayZ na Xbox One, přesto se jedná o největší obsahovou aktualizaci od uvedení DayZ na službě Xbox Game Preview letos v srpnu. Po zavedení aktualizace se zaměření vývoje přesune ze zavádění nových funkcí na sbírání zpětné vazby na celkový uživatelský zážitek a správu inventáře – což jsou poslední důležité kroky, než hra na Xbox One dospěje do fáze BETA a než také nakonec nabere směr na cílovou rovinku, na jejímž konci čeká vydání kompletní verze.

DayZ bude jak na PC, tak na Xbox One nadále ve vývoji i po vydání verze 1.0 a do hry budou formou aktualizací platformy zdarma přibývat nové funkce a obsah. Počínaje dneškem až do 26. listopadu je DayZ na službě Xbox Game Preview v 15% SLEVĚ za cenu 33,99 dolaru. Na Steamu je stále k mání za cenu alfy předběžného přístupu za 34,99 dolaru.

DayZ opustí fázi předběžného přístupu na konci roku 2018, na Xbox One pak vyjde začátkem 2019. Bohemia Interactive také ujistilo, že DayZ je stále ve vývoji na PlayStation 4, kde je vydání naplánováno na později v příštím roce.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama