dell-ma-kompaktni-pracovni-stanici-precision-3240-compact
Novinka Dell má kompaktní pracovní stanici Precision 3240 Compact

Dell má kompaktní pracovní stanici Precision 3240 Compact

Mirek Kočí

Mirek Kočí

27. 9. 2020 16:45

Společnost Dell představuje kompaktní pracovní stanici Precision 3240 Compact, která na stole nezabere mnoho místa, takže se hodí hlavně do kanceláří a dalších prostor, jako jsou například univerzitní laboratoře nebo komerčního studia.

Reklama
Reklama

Výpočetní úlohy pracovní stanice zvládá díky procesorům Intel Core 10. generace nebo Xeon a operační paměti až do velikosti 64 GB (volitelně typ ECC). Dostatek úložné kapacity zajišťuje až 4 TB HDD/SDD (volitelně v uspořádání RAID). Stejně jako u všech pracovních stanic Dell je i zde k dispozici optimalizační software Dell Optimizer for Precision založený na umělé inteligenci, který automaticky vylaďuje výkon počítače s pomocí strojového učení.

Navzdory hmotnosti necelých 2,3 kilogramu je Precision 3240 Compact výkonná pracovní stanice s certifikací ISV. Od října bude k dispozici i v provedení s profesionální grafickou kartou Quadro RTX 3000 vybaveném pro VR, AR a AI.

 Dell má kompaktní pracovní stanici Precision 3240 Compact

Podle výrobce stanice nabízí vysoký výkon potřebný ke spouštění podnikových aplikací a umožňuje připojit až sedm monitorů s rozlišením 4K (60 Hz). Běžet na ní mohou i simulace ve virtuální realitě (VR) a aplikace využívající umělou inteligenci (AI).

Vysoký výkon stanice Dell Precision 3240 Compact se skrývá velmi kompaktním těle (188 × 70 × 179 mm) s různými možnostmi uchycení, například na zadní stranu monitoru nebo pod desku stolu. Je tedy ideální pro stísněné prostory. Volitelné Wi-Fi a řada dobře dostupných portů, včetně USB 3.2 na čelním panelu, umožňují připojení k dalším zařízením. Ochranný kryt proti prachu a kryty kabelů umožňují jeho použití i v náročných provozních podmínkách.

Dell Precision 3240 Compact je již v prodeji za cenu od 600 dolarů (zhruba 14 000 Kč bez DPH).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning