digitalne-rizene-psu-corsair-ax1500i-bude-k-dostani-od-konce-kvetna
PCTuning Novinka

Digitálně řízené PSU Corsair AX1500i bude k dostání od konce května

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
4. 5. 2014 10:00 2 Sdílej:

Společnost Corsair brzy uvede na trh svůj digitálně řízený high-end napájecí zdroj formátu ATX, který má označení AX1500i. 

Reklama
Reklama

Rozměry PSU jsou 150 × 86 × 225 mm. Zdroj využívá digitálně řízené obvody a dosahuje účinnosti 94% při 50% zatížení (115 V), čímž splňuje standard účinnosti 80 PLUS Titanium. Z názvu je zřejmé, že jeho maximální výkon je 1500 wattů. K řízení výkonu používá AX1500i tzv. Digital Signal Processor (DSP), což je digitálně řízený regulátor výstupního napětí. DSP zajišťuje stabilní napájení všech komponent.

Vysoká efektivita zdroje má za následek také výrazně nižší produkované teplo. Díky tomu může zdroj pracovat v tichém režimu ventilátoru s nulovými otáčkami až do 450 W. Zmíněný ventilátor má průměr 140 mm a využívá dynamická fluidní (kapalinová) ložiska.  

Zdroj je plně modulární a můžeme k němu tedy připojit libovolnou kabeláž. Dodávána je slušná řádka kabeláže, včetně osmi PCIe kabelů k napájení až čtyř grafických karet zapojených do konfigurace SLI či Crossfire. Ke sledování teploty, spotřeby energie a monitorování účinnosti slouží dodávaný nástroj Corsair Link.

Na zdroj se vztahuje sedmiletá záruka od výrobce. K dostání bude koncem května za cenu 449,99 dolarů, což je přibližně 8 900 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning