ek-predstavilo-plny-blok-vodniho-chlazeni-pro-grafickou-kartu-msi-r9-290x-lightning
PCTuning Novinka

EK představilo plný blok vodního chlazení pro grafickou kartu MSI R9 290X Lightning

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
7. 4. 2014 09:00 Sdílej:

EK Water Blocks, přední výrobce vodních bloků ze Slovinska, vydává nový full-cover blok vodního chlazení speciálně navržený pro grafickou kartu MSI R9 290X Lightning.  

Reklama
Reklama

Tento blok byl nazván EK-FC R9-290X Lightning. Blok přímo ochlazuje nejvíce zatěžované oblasti, jako je GPU, RAM a modul regulace napětí (VRM). Průtok vody je zajištěn přímo přes tyto kritické oblasti, což zajišťuje těmto komponentám a především VRM zůstat stabilní i při vysokém přetaktování

 

Jak už bývá u bloků této společnosti zvykem, dočkáme se základny vyrobené z elektrolytické mědi, která je poniklovaná. Horní část bloku je potom vyvedena z kvalitního POM acetalu. Šroubovací nožičky sloužící k instalaci jsou vyrobeny z mosazi. Chladící systém využívá strukturu s 0,6mm širokými mikrokanálky, které dále zlepšují přenos tepla od základny a zajišťuje tak rychlejší ochlazování samotné grafické karty i v případě, že je v systému vodního chlazení použito slabší čerpadlo.   

 

Pokud se rozhodnete zapojit více těchto karet do konfigurace CrossFire, určitě oceníte možnost propojení více bloků pomocí systémů EK-FC Terminal nebo HD Tube & Adapter System. Blok bude k dostání pouze v jediné variantě. Společně s blokem bude možné zakoupit také chladící backplate

 

Samotný blok je k dostání za cenu 139,95 euro, což je přibližně 3 850 Kč. Zmíněný chladící backplate lze potom zakoupit za 29,95 euro (825 Kč).

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning