elpida-uvedla-nejrychlejsi-xdr-dram-pametove-cipy-na-svete
PCTuning Novinka

Elpida uvedla nejrychlejší XDR DRAM paměťové čipy na světě

Jan Šorfa

Jan Šorfa

20. 1. 2009 23:00 6

Elpida Memory, Japonský přední světový dodavatel Dynamic Random Access Memory (DRAM), dnes představila první vyrobený 1-Gigabit XDR DRAM navržený v x32-bitovém rozhraní.

Reklama
Reklama

Mezi nové schopnosti představených XDR paměťových čipů patří schopnost zvládat ultra-vysoké rychlosti, což umožňuje paměťovým čipům pracovat na frekvenci 7,2GHz, díky které předčí jakékoliv GDDR5 paměťové čipy. Vysoká frekvence umožňuje dosahovat propustnosti 28,8GB/s s jedním zařízením, takže je ideální pro náročné aplikace, kde je limitujícím faktorem propustnost dat a šířka pásma. Takto vysoký výkon se uplatní především ve FullHD aplikacích jaké používají např. herní konzole, digitální televize a Blu-ray rekordéry.

Elpida uvedla nejrychlejší XDR DRAM paměťové čipy na světě

XDR DRAM paměťové čipy jsou vyrobeny 65nm technologií, dále jsou schopny pracovat při 1,5V napětí a jsou navržené x32-bitovém rozhraní. To umožňuje jednočipovému řešení pracovat o 35-40% úsporněji než v konfiguraci dvou 512Mb XDR DRAM v x16-bitovém rozhraní a ještě dojde k úspoře místa díky absenci druhého modulu.

Elpida uvedla nejrychlejší XDR DRAM paměťové čipy na světě

Výrobní vzorky XDR paměťových čipů jsou již k dispozici a jejich hromadná výroba je naplánovaná na duben 2009.

Zdroj: VR-Zone

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning