epic-games-store-uz-ma-85-milionu-uzivatelu
Novinka Epic Games Store už má 85 milionů uživatelů

Epic Games Store už má 85 milionů uživatelů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 3. 2019 10:00 18

Nedávná konference GDC 2019 přinesla i jednu zajímavou informaci, která se týkala distribuční platformy Epic Games Store. Jak upozornil server PC Gamer, tento obchod za pouhé čtyři měsíce používá už více než 85 milionů lidí z celého světa a tak si jeho majitelé nechali vypracovat podrobný průzkum.

Reklama
Reklama

Podle publikované zprávy rovných 40 procent uživatelů Epic Games Store Steam nevlastní a 68 procent ho nepoužívá pravidelně a zaregistrováno bylo již také 55 tisíc vývojářů. Jinak řečeno, většinu uživatelů platforma Epicu nabrala výhradně díky distribuci battle royale hitu Fortnite. Přesto tato čísla znamenají slušný potenciál do budoucna a dá se na nich stavět.

Šéf Epic Games Store Steve Allison na GDC zmínil, že kupování exkluzivních her byl pouze počáteční krok a nebude trvat donekonečna. A pro nezávislé vývojáře, kteří buď pracují anebo spolupracují s novým Unreal Engine 4, chystá firma projekt Epic MegaGrants. Na něj Epic vyhradí dohromady 100 milionů dolarů a samotné granty se mají pohybovat od 5 do 500 tisíc dolarů.

Epic Games Store už má 85 milionů uživatelů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning