eset-danger-je-nadale-hrozbou-cislo-jedna-v-cesku
PCTuning Novinka

ESET: Danger je nadále hrozbou číslo jedna v Česku

mirek-koci
Mirek Kočí
2. 11. 2016 10:00 3 Sdílej:

Nejrozšířenější počítačovou hrozbou současnosti v České republice je škodlivý kód Danger, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailů. Vyplývá to z pravidelné měsíční statistiky bezpečnostní společnosti ESET za měsíc říjen.

Reklama
Reklama

Danger se drží v čele internetových hrozeb po většinu letošního roku, jeho podíl na detekovaných hrozbách ale začíná klesat. V říjnu představoval zhruba třetinu detekcí malware (konkrétně 35,02 procenta), což je o 12 procentních bodů méně než v září. Danger je nebezpečný hlavně tím, že do napadeného zařízení dokáže stáhnout další škodlivé kódy.

Na podobném principu pracuje i další downloader Nemucod, který byl v říjnu druhou nejčastěji zaznamenanou internetovou hrozbou. I jeho podíl ale oproti září viditelně klesl, a to o devět procentních bodů na hodnotu 12,32 procenta, uvádí zpráva.

Třetí příčku v seznamu deseti nejčastěji odhalených nebezpečných kódů v říjnu zaujal trojský kůň PDF/Fraud. „Záměrem tvůrců je prostřednictvím tohoto malware přesvědčit uživatele, aby vyplnil a odeslal svoje citlivé osobní údaje,“ popisuje Miroslav Dvořák, technický ředitel společnosti ESE. PDF/Fraud v říjnu představoval téměř pět procent všech zjištěných hrozeb na českém internetu.

Top 10 hrozeb v České republice za říjen 2016:

  1. JS/Danger.ScriptAttachment (35,02 %)
  2. JS/TrojanDownloader.Nemucod (12,32 %)
  3. PDF/Fraud (4,99 %)
  4. Java/Adwind (3,58 %)
  5. JS/TrojanDownloader.FakejQuery (3,03%)
  6. DOC/Fraud (2,86 %)
  7. JS/Kryptik.RE (1,95 %)
  8. VBA/TrojanDownloader.Agent.BUX (1,54 %)
  9. PowerShell/TrojanDownloader.Agent.Q (1,46 %)
  10. JS/ProxyChanger (1,31 %)

Zdroj: ESET

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning