facebook-pripravuje-vlastni-mobilni-platformu
Novinka Facebook připravuje vlastní mobilní platformu

Facebook připravuje vlastní mobilní platformu

Helmich Jiří

Helmich Jiří

20. 9. 2010 11:00 8

Facebook touch, Facebook mobile, klasický Facebook... co chybí? Facebook OS!

Reklama

Facebook se rozhodl, že připraví vlastní mobilní platformu. Napříč Silicon Valley se rozšířila zpráva, že Facebook vstupuje na trh se smartphony. A všichni samozřejmě začali být hodně zvědaví, o co jde. Redaktoři serverů BusinnesInsider a TechCrunch nezávisle přišli s informací, že se svět dočká telefonu s vysokým stupněm integrace Facebooku. Z Facebooku si "vyzobne" například seznamy kontaktů. Ovšem hovoří se o tom, že celý telefon má být až do jádra navázán na všudypřítomnou sociální síť.

Stejně jako Apple v roce 2006, Google v letech 2007 a 2009 a Microsoft v roce 2008, také Facebook samozřejmě popřel, že by se takový projekt chystal. Jenže podívejme se, jaká je situace na trhu - davy šílí z iPhone, Windows Phone a denně se prodá více jak 60 000 nových Androidů. I kdyby to původně Facebook v úmyslu neměl, troufnu si tvrdit, že teď už o tom jistě přemýšlí. Zvlášť, když se tato zpráva světem šíří rychlostí blesku. Různé zdroje tvrdí, že vysoce postavení zaměstnanci Facebooku - Joe Hewitt a Matthew Papakipos pracují na tajném projektu. Můžeme si být jistí jedinou věcí - Facebook jistě nebude vyrábět hardware. Zdá se, že si Facebook vypůjčí ke svému kousku operační systém Google Android a pokusí se vydat verzi, která ještě více sváže uživatele s celou sociální sítí.

Facebook připravuje vlastní mobilní platformu
i Zdroj: PCTuning.cz

Dokážete si představit automatické checkiny na Facebooku nebo realtime zobrazování vaší polohy? Případně minete svého kamaráda na ulici a hned vaše mobily o tom hned dají post na Facebook. I tak si můžeme představit další level integrace Facebooku do mobilního telefonu. Jedná se však čistě o naši představivost, žádná z těchto informací zatím nebyla ani potvrzena, ani vyvrácena.

V květnu Facebook přetáhl Google jednoho poměrně důležitého zaměstnance - Ericka Tsenga, který byl Senior Android Product Manager. Nyní je šéfem mobilní divize Facebooku. Díky němu by měl mít Facebook velmi usnadněný celý proces stavby OS a přizpůsobení uživatelského rozhraní. Facebook tak bude moci využít plně potenciálu telefonu, hovoří se mimo jiné také o platbách, distribuci aplikací, reklamách a vyhledávání. Zájem o přizpůsobení OS již kdysi Facebook projevil, tehdy to však bylo v souvislosti s iPhone a platformou iOS, což je díky politice společnosti Apple zcela nemyslitelný krok. Na termíny, ceny a další podrobnosti si však budeme muset počkat, nejprve se Facebook musí odhodlat tyto informace oficiálně zveřejnit.

Zdroj: Fudzilla

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama