firma-id-cooling-uvadi-na-trh-nizkoprofilovy-chladic-cpu-vyuzivajici-technologii-vapor-chamber
PCTuning Novinka

Firma ID-Cooling uvádí na trh nízkoprofilový chladič CPU využívající technologii Vapor Chamber

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
20. 1. 2015 07:00 Sdílej:

Společnost ID-Cooling vydává svůj nově vyvinutý nízkoprofilový chladič procesoru IS-VC45, který využívá technologii tzv. parní komory. Díky své malé výšce je tento model vhodným chladičem do kompaktních systémů založených na základních deskách formátu mini-ITX.

Reklama
Reklama

Trend minimalizace již zasáhl také segment desktopových počítačů a řada uživatelů potřebuje výkonný, ale nízký chladič procesoru. A právě pro tyto uživatele by měl být určen chladič IS-VC45, jehož rozměry jsou 94 × 92 × 45 mm. Takto malé výšky výrobce dosáhl právě díky využití technologie parní komory, která je umístěná přímo nad základnu a umožňuje efektivněji odvádět teplo od procesoru.

Zbytek chladiče je tvořený hustým hliníkovým žebrováním, do něhož je teplo namísto tradičních heatpepe přiváděné právě prostřednictvím parní komory. Díky ní je také teplo do pasivu rozptylováno rovnoměrněji.  K IS-VC45 výrobce dodává také jeden 92mm ventilátor.

Rychlost otáčení tohoto ventilátoru je regulovatelná pomocí PWM (pulzně šířkové modulace) v rozsahu od 600 do 2500 otáček za minutu. Dalším plusem ventilátoru je také fakt, že využívá ložiska typu FDB (fluidní dynamická ložiska). Přes svoje kompaktní rozměry je tento chladič schopen uchladit procesory s TDP až do 130 wattů.

Pro montáž chladiče nad procesor slouží sada kovových šroubů společně s pevným plechem, který uživatel umístí na zadní stranu PCB základní desky. Tento systém zajišťuje kompatibilitu s většinou patic procesorů značky Intel včetně LGA 1150, 1155, 1156 a LGA 2011.

ID-Cooling stanovilo cenu svého nového chladiče IS-VC45 na 44,99 dolarů, což je v přepočtu přibližně 1 100 Kč. 

Zdroj: TZ ID-Cooling

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning