fitbit-chysta-propousteni-o-praci-prijde-az-110-lidi
Novinka Fitbit chystá propouštění, o práci přijde až 110 lidí

Fitbit chystá propouštění, o práci přijde až 110 lidí

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 2. 2017 17:45 2

Známý výrobce chytrých náramků a hodinek, americký Fixbit, bude propouštět. Důvodem je slabý prodej ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. O práci přijde zhruba 110 zaměstnanců, což představuje asi šest procent celkové pracovní síly.

Reklama

Za propuštění mohou stagnující prodeje firmy. Během nejlukrativnějšího období v roce (ve čtvrtém kvartálu) totiž Fixbit prodal jen 6,5 milionu kusů chytrých náramků

Společnost uvedla, že za poslední čtvrtletí očekává příjmy 572 až 580 milionů dolarů místo dosud odhadovaných 725 až 750 milionů dolarů. Podnik současně varoval před čtvrtletní ztrátou, která se má pohybovat od 51 do 56 centů na akcii místo původně očekávaného zisku 14 až 18 centů na akcii. V souvislosti s propouštěním Fixbit očekává, že v prvním čtvrtletí zaúčtuje mimořádné náklady čtyři miliony dolarů (101,3 milionu Kč).

Fitbit nedávno koupil Pebble, jednoho z průkopníků chytrých hodinek. Podle agentury Bloomberg hodnota transakce činila necelých 40 milionů dolarů, tedy více než miliardu korun. Za nákupem Pebble ale nestál zájem o konkrétní hardware či software, firma chtěla získat především intelektuální vlastnictví a část vývojářského týmu.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama