geforce-rtx-3060-uz-se-prodavala-v-beloruskem-bazaru
Novinka GeForce RTX 3060 už se prodávala v běloruském bazaru

GeForce RTX 3060 už se prodávala v běloruském bazaru

Mirek Kočí

Mirek Kočí

22. 2. 2021 18:14 4

Nová grafická karta GeForce RTX 3060 se oficiálně začne prodávat od tohoto čtvrtka, čili od 25. února, a jak psal před několika dny kolega Adam, Nvidia u své nové grafiky omezí hash rate u Etherea na polovinu.

Reklama

Možná i to je důvodem, proč se RTX 3060 v množství tří kusů objevila s předstihem v běloruském bazaru Onliner, kde si prodejce každé cenil v přepočtu na 23 tisíc korun. Připomeňme, že doporučená koncová cena Nvidií je 329 dolarů, v přepočtu 7 300 korun.

Můžeme se jen domnívat, proč jedna z nabízených karet byla rozbalená. Je možné, že si prodejce chtěl ověřit, jaký je reálný výkon RTX 3060 v miningu Erherea. A poté, co zjistil, že Nvidia nežertovala, se jich rozhodl zbavit.

Je důležité zmínit, že omezení Nvidie se týká pouze Etherea, dalších kryptoměn už nikoli. Těžaři tak budou moci novou grafiku využívat k miningu Octopus, Cortex a dalších. Z toho plyne, že o novou RTX těžaři zájem hned tak neztratí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning