geforce-rtx-3080-a-rtx-3070-s-omezenym-vykonem-pro-tezbu-ma-i-gigabyte
PCTuning Novinka

GeForce RTX 3080 a RTX 3070 s omezeným výkonem pro těžbu má i Gigabyte

mirek-koci
Mirek Kočí
17. 5. 2021 19:00 Sdílej:

Po Galaxy existenci specilních variant LHR ('Lite Hash Rate' či 'Lower Hash Rate') grafik GeForce RTX 3080 a RTX 3070 potvrdila také společnost Gigabyte. Ty, jak víme, mají snížený výkon pro těžbu kryptoměny Ethereum.

Reklama
Reklama

Nové grafiky od Gigabytu se už pomalu ale jistě začínají dostávat na trh. Firma si pro zákazníky připravila LHR varianty GeForce RTX 3060 AORUS Master, Vision OC, Gaming OC, Eagle OC a Eagle.

Specifikace nových grafik se samozřejmě nijak nemění a jiný ani není jejich design. Jediné, co se změnilo, je výkon pro těžbu kryptoměn, který je snížen na polovinu. Zákazník přitom kupuje zajíce v pytli. Nvidia ostatně dala výrobcům volnou ruku v tom, jak (a zda vůbec) nové verze karet budou označovat.

Zákazník má možnost si ověřit, zda se jedná či nejedná o LHR variantu tak, že si zkontroluje označení GPU. V případě nových verzí RTX 3060 jádro nese označení GA106-302. Dvojka na konci přitom znamená verzi LHR.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning